birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 20.09.2021 15:58

AKP’de ‘eleştiri’ kararsızlığı: MKYK Üyesi tweetini sildi

AKP MKYK Üyesi Vildan Polat, Twitter hesabından yaptığı “Eleştiri bize tutulan aynadır” ifadesiyle başlayan paylaşımını sildi.

AKP’de ‘eleştiri’ kararsızlığı: MKYK Üyesi tweetini sildi

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Vildan Polat, eleştiri konusunda kararsızlık yaşadı.

Polat, Twitter hesabından, “Eleştiri bize tutulan aynadır” ifadesiyle başlayan ve “En yıkıcı yalnızlık, çevremizde yanlışımızı söyleyecek kimsenin kalmamasıdır” şeklinde son bulan bir paylaşımda bulundu. Ancak Polat, kısa bir süre sonra bu paylaşımını sildi.

Polat paylaşımında şöyle demişti:

“Eleştiri bize tutulan aynadır. Dışarıdan nasıl görünüyoruz, onu söyler. Her eleştiri sahibini ötekileştirmek, istenmeyen ilan etmek, bizi daha korunaklı ve doğru yapmaz. En yıkıcı yalnızlık, çevremizde yanlışımızı söyleyecek kimsenin kalmamasıdır.”

akp-de-elestiri-kararsizligi-mkyk-uyesi-tweetini-sildi-923535-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol