birgün

12° PARÇALI BULUTLU

AKP'de seçim hazırlığı: Naci Bostancı görevi bıraktı

AKP'de Grup Başkanı Naci Bostancı görevi bıraktı. Bostancı'nın yerine TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz’ın getirileceği öğrenildi.

SİYASET 15.11.2021 09:33
AKP'de seçim hazırlığı: Naci Bostancı görevi bıraktı
Abone Ol google-news

Naci Bostancı AKP Grup Başkanlığını bırakırken yerine TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz geldi.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, Naci Bostancı, bir süre önce AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşerek, farklı bir yerde görev almak istediğini dile getirdi. Erdoğan, seçim sürecinin başlayacak olması nedeniyle kendisini, genel başkan danışmanı olarak genel merkezde değerlendirebileceğini ifade etti. Bostancı, bundan sonra danışman olarak genel merkezde seçim hazırlıklarının koordinasyonunda görev alacak.

Bostancı’dan boşalan göreve ise eski Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz gelecek. Bu değişiklikte, Bostancı’nın bir süreden beri sağlık gerekçeleriyle yeterince aktif olmamasının etkisi olduğunu söyleyenler de oldu. Bostancı’nın bazı milletvekillerine görevi bırakmak istediğini söylediği belirtiliyor. Grup başkanlık görevine gelecek Yılmaz, eskiden olduğu gibi grup başkanvekillerinin görevlerinin koordinasyonunu sağlayacak, çalışmalara başkanlık edecek ve meclis çalışmaları konusunda planlama yapacak.

Bu düzenlemenin grup başkanvekillerinde de değişikliğe neden olup olmayacağı konuşulurken, şimdilik bu yönde bir tasarruf olmayacağı iddia edildi.

Haberi teyit ettiğni söyleyen gazeteci İsmail Küçükkaya ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile haberin doğru olduğunu yazdı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun