birgün

10° PARÇALI BULUTLU

AKP'den 120 maddelik anayasa taslağı: Seçim beyannamesinde yer alacak

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Ekim'de açıklayacağı 2023 seçiminin yol haritasını belirleyecek olan seçim beyannamesinde, 120 maddelik anayasa taslağının da yer alacağı öğrenildi.

SİYASET 27.09.2022 08:57
AKP'den 120 maddelik anayasa taslağı: Seçim beyannamesinde yer alacak Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

28 Ekim’de Ankara’da AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak seçim beyannamesinde yeni anayasa taslağının da yer alacağı belirtildi.

Hürriyet'ten Ebru Karatosun'un haberine göre; seçim beyannamesinin ise ekonomi ağırlıklı olması bekleniyor. Taslakla ilgili Erdoğan’a dört kez sunum yapıldığı öğrenildi.

Yaklaşık 120 maddelik yeni anayasa taslağına ilişkin AKP'li kurmaylar, “Anayasanın taslak metni hazır. Seçimlerden sonra Cumhur İttifakı’nın Meclis’te çoğunluğu alması durumunda sivil anayasa gündeme gelecek. Şu anda vatandaşın ekonomi gibi konularına öncelik veriyoruz” değerlendirmesi yaptılar.

BEYANNAMENİN AYRINTILARI BELLİ OLMAYA BAŞLADI

Öte yandan 28 Ekim’de Ankara Arena Spor Salonu’nda açıklanacak seçim beyannamesinin ayrıntıları da belli olmaya başladı. Partideki toplantılarda, beyannamenin “ekonomi” ağırlıklı olması konusu öne çıktı.

Beyannamede, "önümüzdeki süreçte enflasyonun tek haneli rakamlara düşmesi ve alım gücünü yükseltecek projelerin yer alacağı" öne sürüldü.

Seçim vaatlerini gerçekleştirme oranının ise hazırlanan raporla AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulduğu aktarıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol