birgün

25° AÇIK

AKP'den asgari ücret açıklaması

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, asgari ücret hakkında açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, "Yılbaşından itibaren herkesi tatmin edecek çok güçlü bir asgari ücret açıklanacaktır" dedi.

GÜNCEL 04.12.2021 22:02
AKP'den asgari ücret açıklaması
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Yılbaşından itibaren herkesi tatmin edecek çok güçlü bir asgari ücret açıklanacaktır" açıklamasını yaptı.

Kurtulmuş, AKP İstanbul Teşkilatı'nın 15. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Yılbaşından itibaren herkesi tatmin edecek çok güçlü bir asgari ücret açıklanacaktır" diyen Kurtulmuş, "Yine aynı şekilde bu hafta içinde sayın Cumhurbaşkanımızın sağlık çalışanlarıyla ilgili iyileştirme, seyyanen zamla ilgili düzenleme, öğretmenlik yasasıyla ilgili teklif Meclise geliyor. 3600 ek gösterge gibi, emeklilerin durumunun iyileştirilmesi ve diğer konularla ilgili çalışmalar nihai noktaya geliyor" dedi.

Kurtulmuş, şöyle devam etti: "Meclisteki bu bütçe trafiği geçtikten sonra inşallah bunları halledeceğiz, yoluna koyacağız ve vatandaşımızı asla enflasyonun ortaya çıkardığı bu ağır tablonun altında ezdirmeyeceğiz."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol