birgün

11° AÇIK

AKP'den asgari ücret ve 3600 ek gösterge açıklaması

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, asgari ücrete ikinci kez zam yapılması talebine ilişkin, "Asgari ücretlilerin durumu ele alınacak" dedi. 3600 ek gösterge hakkında ise Akbaşoğlu, "Bu yılın ilk yarısına kadar 3600 ek göstergeyle ilgili kanuni düzenlemenin çıkacağını ifade etmek isterim" dedi.

GÜNCEL 30.03.2022 14:37
AKP'den asgari ücret ve 3600 ek gösterge açıklaması
Abone Ol google-news

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, asgari ücretlilerin durumunun ele alınacağını ifade etti. 3600 ek gösterge hakkında konuşan Akbaşoğlu, "Bu yılın ilk yarısına kadar kanuni düzenlemenin çıkacağını ifade etmek isterim" ifadelerini kullandı.

Emin Akbaşoğlu, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Asgari ücret, sözleşmeli personel, emeklilikte yaşa takılanlar ve 3600 ek göstergeye ilişkin olarak konuşan Akbaşoğlu, "Değerlendirmeler yapılarak 1 Temmuz'da memur ve emeklilere maaş artışı yapılacak. Bu bağlamda asgari ücretli kardeşlerimizin durumu da ele alınacak" ifadelerini kullandı.

"Bu yılın ilk yarısına kadar kanuni düzenlemenin çıkacağını ifade etmek isterim" diyen Akbaşoğlu, "EYT'li kardeşlerimizle helalleşeceğiz, ne yapacağımızı bu yıl açıklayacağız" diye konuştu.

Sözleşmeli personellerle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Akbaşoğlu, "Ayrıntılar ortaya çıktıkça kamuoyuyla paylaşacağız" değerlendirmesini yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol