birgün

19° AÇIK

AKP’den Atatürk Anıtı'na yönelik saldırıya ilk tepki

Samsun’da Atatürk Anıtı’na yönelik saldırıyla ilgili olarak AKP adına ilk açıklamayı yapan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına yapılan saygısızlıkları ve provokasyonları kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

SİYASET 04.02.2022 17:50
AKP’den Atatürk Anıtı'na yönelik saldırıya ilk tepki
Abone Ol google-news

Samsun’da Atatürk Anıtı’nı devirme girişimine AKP’den ilk tepki, Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’ten geldi.

AKP Sözcüsü Çelik, Samsun'da Atatürk Anıtı'na düzenlenen saldırıyı kınadı. Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Çelik şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına yapılan saygısızlıkları ve provokasyonları kınıyoruz. Geçmişten beri bu saygısızlıkların ve provokasyonların temel amacı vatandaşlarımızda infial oluşturmak ve Türkiye’ye zarar vermektir.

Atatürk, İstiklal Savaşı’mızın başkomutanı, Yüce Meclis’imizin ilk başkanı ve ilk Cumhurbaşkanımız olarak milletimizin müstesna değeridir. Aziz hatırasına dönük her türlü saygısızlığa ve provokasyona geçit vermeyiz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun