birgün

27° AÇIK

AKP'den BMGK'ye tepki: Tümüyle reddediyoruz

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, BMGK'nin Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın aldığı 'Kapalı Maraş bölgesinde bir bölümün daha açılması" kararını kınanmasına tepki göstererek "Tümüyle reddediyoruz" dedi.

GÜNCEL 24.07.2021 08:48
AKP'den BMGK'ye tepki: Tümüyle reddediyoruz
Abone Ol google-news

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın aldığı 'Kapalı Maraş bölgesinde bir bölümün daha açılması" kararını kınanmasına tepki gösterdi.

Çelik, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “KKTC’nin Maraş açılımının ikinci aşamasına dair BMGK Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayı tümüyle reddediyoruz. Bu açıklama Rum-Yunan ikilisinin asılsız iddialarına dayanmaktadır” dedi.

Uluslararası toplumun adada iki kesimli federal çözümün artık seçenek olmadığını görmesi gerektiğini söyleyen Çelik, “KKTC’ye yönelik haksızlıklara son verilmelidir. KKTC’nin sunduğu yapıcı ve gerçekçi öneriyi destekliyoruz. Kıbrıs meselesine dair yegane adil ve kalıcı çözümün Türk halkının eşit egemenliği ve statüsüne dayalı bu çözüm olduğuna inanıyoruz. KKTC vardır ve var olacaktır” diye kaydetti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol