birgün

8° HAFİF YAĞMUR

AKP'den deprem açıklaması: Her şey seferber edildi ama eksiklikler oluyor

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, depremin etkilendiği illerden biri olan Adana'da yaptığı açıklamada, "Elden gelen her şey de yapılmaya çalışılıyor. Bütün her şey seferber edildi. Ama tabii ki eksiklikler oluyor" dedi.

GÜNCEL 07.02.2023 20:45
AKP'den deprem açıklaması: Her şey seferber edildi ama eksiklikler oluyor
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, beraberindekilerle Adana'nın Yüreğir ilçesindeki spor salonlarında kalan depremzedeleri ziyaret etti. Daha sonra Serinevler Spor Salonu'nda çeşitli branşlardaki milli sporcular ve vatandaşlarla da görüşen Çelik, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de ve dünyada neredeyse eşi benzeri olmayan bir afetle mücadele ettiklerini dile getiren Çelik, bütün imkan ve kabiliyetin bunun için seferber edildiğini, devletin milletin emrinde olduğunu söyledi.

Çelik, depremin 13 milyon insanı etkilediğini aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Neredeyse bazı ülkelerin toplam yüzölçümüne denk gelen bir alanda çok büyük bir afetle karşı karşıyayız. Biliyorsunuz iki kere üst üste deprem olması, 7'nin üzerinde, o da çok istisnai bir durum. Tabii ki ulaşılamayan yerler var, elden gelen her şey yapılmaya çalışılıyor, gerek yolların bazen kapalı olması sebebiyle gerek başka sebeplerle. Öncelik tabii ki enkaz altındaki canlarımıza ulaşmak. Burada hemen hemen bütün belediyelerimiz, valiliğimiz hem evleri enkaza dönüşmüş vatandaşlarımızı, oradan kaçabilmiş olanları, o binaların çevresindekileri, bir de tabii haklı olarak tedirgin olup evine giremeyenleri misafir ediyorlar."

Olağanüstü bir dönemden geçildiğini belirten Çelik, "Elden gelen her şey de yapılmaya çalışılıyor. Bütün her şey seferber edildi. Ama tabii ki eksiklikler oluyor" dedi.

Çelik, arama kurtarma ekiplerinin 24 saat esasına göre çalıştığını belirterek, "Arzumuz bir an evvel o canlarımızı kurtarmak. Olabildiğince bunun için gayret ediyoruz" ifadesini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol