birgün

26° AÇIK

AKP'den istifa eden Ayşe Çiftçi, İYİ Parti'ye geçti

Muğla'nın Fethiye ilçesinde AKP'den belediye meclis üyesi olarak seçilen Ayşe Çiftçi İYİ Parti'ye katıldı. Çiftçi'nin rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

SİYASET 02.06.2022 11:37
AKP'den istifa eden Ayşe Çiftçi, İYİ Parti'ye geçti
Abone Ol google-news

Geçtiğimiz günlerde partisi AKP'den istifa eden Muğla Fethiye Belediye Meclis Üyesi Ayşe Çiftçi İYİ Parti'ye katıldı.

“Kendi isteğim ile 2011 yılında üyesi olduğum, mahalle kadın kolları yönetim kurulu üyeliği görevini, 2018 ve 2020 yılları arasında Fethiye ilçe kadın kolları başkanlığı görevini yaptığım Ak parti üyeliğimden gördüğüm lüzum ve aldığım karar nedeniyle bugün itibariyle istifa ediyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleriyle istifa eden Çiftçi'nin rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

İYİ Parti Genel Merkezinde düzenlenen törenle Çiftçi'ye rozetin takıldığı törene İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun ve İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban katıldı.

İSTİFASINI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Belediye Meclis üyesi Çiftçi daha önce sosyal medya hesabından istifasını duyurmuştu. Fethiye Belediye Meclis Üyesi Ayşe Çiftçi, istifasında şu sözlere yer vermişti “Kendi isteğim ile 2011 yılında üyesi olduğum, mahalle kadın kolları yönetim kurulu üyeliği görevini, 2018 ve 2020 yılları arasında Fethiye ilçe kadın kolları başkanlığı görevini yaptığım Ak parti üyeliğimden gördüğüm lüzum ve aldığım karar nedeniyle bugün itibariyle istifa ediyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol