AKP’den İzmir’deki bir ortaokulda seçim propagandası

02.03.2019 16:50 GÜNCEL
Karşıyaka’nın Örnekköy Mahallesindeki bir okulda seminer adı altında AKP’nin seçim çalışması yürüttüğü ortaya çıktı.   Evrensel’den Dilek Omaklılar’ın haberine göre, dün saat 14.00’te Örnekköy mahallesinde yer alan Şehit Ahmet Oruç Ortaokulunda eğitim öğretim saatleri içerisinde “Finans ve Sigorta yönetimi” başlıklı bir seminer gerçekleştirildi. Seminer salonu AKP bayraklarıyla donatıldı ve etkinlikte seçim çalışması yürütüldü. Bu esnada […]

Karşıyaka’nın Örnekköy Mahallesindeki bir okulda seminer adı altında AKP’nin seçim çalışması yürüttüğü ortaya çıktı.  

Evrensel’den Dilek Omaklılar’ın haberine göre, dün saat 14.00’te Örnekköy mahallesinde yer alan Şehit Ahmet Oruç Ortaokulunda eğitim öğretim saatleri içerisinde “Finans ve Sigorta yönetimi” başlıklı bir seminer gerçekleştirildi. Seminer salonu AKP bayraklarıyla donatıldı ve etkinlikte seçim çalışması yürütüldü. Bu esnada okuldaki öğrenciler de salona girip çıktı.

Sigorta şirketi tarafından düzenlenen seminere katılım belgesi dağıtılırken katılımcılara bir de hediye paketi verildi.

Konuya ilişkin bir veli, “AKP’nin seçim çalışması nasıl yapılabiliyor? Devlet memurlarının devlet kurumlarının bu kadar yakından bir şekilde siyasi bir partiyle ilişkilenmesi zaten yasak. Ders saati içinde bir taraftan eğitim devam ederken bir taraftan da AKP bayraklarıyla donatılmış okulun seminer salonunun önüne stant açıp katılımcılara hediyeler dağıtması ne kadar doğru” dedi.