birgün

22° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 10.10.2015 13:23

AKP'den kan donduran katliam açıklaması: Barajı geçsinler diye

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Ankara'daki patlamayla ilgili açıklamaları tepkilere neden oldu

AKP'den kan donduran katliam açıklaması: Barajı geçsinler diye

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara’daki patlamaya ilişkin seçim zamanı özellikle milletin huzurunu bozmak isteyenlerin hep bu tür eylemler yaptığını söyledi. Eroğlu, AKP Afyonkarahisar İl Başkanlığında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Seçim zamanı özellikle milletin huzurunu bozmak isteyenler hep bu tür terörist eylemleri yapıyorlar. Millet, bu konuda hassas olmalı. Daha önce Diyarbakır’da seçimlerden önce ’sırf barajı aşsın’, ’mağdur duruma düşsün’ diye böyle bir provokatör eylem yapıldı. Aynı filmi biz Diyarbakır’da görmüştük. Başka yerde de gördük. İnşallah failleri en kısa zamanda yakalanarak cezalandırılacaktır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Milletimiz bu tür provokatör eylemlerin gazına gelmesin."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız