birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 10.10.2015 13:23

AKP'den kan donduran katliam açıklaması: Barajı geçsinler diye

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Ankara'daki patlamayla ilgili açıklamaları tepkilere neden oldu

AKP'den kan donduran katliam açıklaması: Barajı geçsinler diye

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara’daki patlamaya ilişkin seçim zamanı özellikle milletin huzurunu bozmak isteyenlerin hep bu tür eylemler yaptığını söyledi. Eroğlu, AKP Afyonkarahisar İl Başkanlığında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Seçim zamanı özellikle milletin huzurunu bozmak isteyenler hep bu tür terörist eylemleri yapıyorlar. Millet, bu konuda hassas olmalı. Daha önce Diyarbakır’da seçimlerden önce ’sırf barajı aşsın’, ’mağdur duruma düşsün’ diye böyle bir provokatör eylem yapıldı. Aynı filmi biz Diyarbakır’da görmüştük. Başka yerde de gördük. İnşallah failleri en kısa zamanda yakalanarak cezalandırılacaktır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Milletimiz bu tür provokatör eylemlerin gazına gelmesin."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol