birgün

15° AÇIK

SİYASET 04.05.2021 13:33

AKP'den MHP'nin ‘Yeni Anayasa’ taslağına ilk yorum: Memnuniyetle karşılıyoruz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yeni anayasa çağrısına ilişkin AKP'den ilk açıklama geldi. AKP Grup Başkanı Naci Bostancı tarafından yapılan açıklamada, “Sayın Bahçeli’nin Cumhuriyetin 100. Yılında 100 maddelik yeni anayasa teklifini memnuniyetle karşılıyoruz” denildi.

AKP'den MHP'nin ‘Yeni Anayasa’ taslağına ilk yorum: Memnuniyetle karşılıyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin “Yeni Anayasa” çağrısına ilişkin AKP'den ilk açıklama geldi. Bahçeli’nin açıklamalarına ilişkin konuşan konuşan AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, ''Sayın Bahçeli’nin Cumhuriyetin 100. Yılında 100 maddelik yeni anayasa teklifini memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

DHA'nın aktardığına göre, AKP’nin Anayasa çalışma sürecinin de bitmek üzere olduğunu kaydeden Bostancı, şunları söyledi:

“Bizim de anayasa yazım sürecimiz bitmek üzere. Detaylarıyla birlikte inşallah bayramdan sonra uygun bir vakitte kamuoyu ile paylaşılacaktır. Anayasalar toplumsal uzlaşma metinleri olmak durumundadır. Biz öncelikle Cumhur ittifakı olarak kendi içimizde bir çalışma yapar ve nihayet diğer partilerle bir süreç yürütmek isteriz.”

Devlet Bahçeli, bugün sabah saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyerek partisi tarafından hazırlanan yeni Anayasa taslağını tanıtmıştı. "100 maddelik anayasa önerimizin hazırlığı tamamlandı" ifadelerini kullanan Bahçeli, “Artık uzlaşmak ve yeni bir anayasa hazırlamak milli vecibedir” diye konuşmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol