2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları

AKP'li Bülent Turan, CHP'nin sağlıkta şiddet konusunda olağanüstü toplantıya çağırdığı TBMM Genel Kurulu'nun toplanamamasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bugün klasik bir CHP tiyatrosu izledik. Bunun adı tam bir siyasi istismardır" ifadelerini kullandı.

Abone Olgoogle-news
AKP'den TBMM Genel Kurulu'nun toplanamamasına ilişkin açıklama: "CHP tiyatrosu izledik"

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP'nin sağlıkta şiddet konusunda olağanüstü toplantıya çağırdığı TBMM Genel Kurulu'nun toplanamamasına ilişkin CHP'yi hedef aldı. Turan, "Bunun adı tam bir siyasi istismar" dedi.

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'nin sağlıkta şiddet konusunda olağanüstü toplantıya çağırdığı TBMM Genel Kurulu'nun, yeter sayı bulunamadığı için toplanamamasını değerlendirdi.

CHP ve İYİ Parti'nin toplam 171 milletvekili olduğunu ancak Genel Kurula 149 milletvekilinin katıldığını belirten Turan, "Bugün klasik bir CHP tiyatrosu izledik. Bunun adı tam bir siyasi istismardır. Her konuda ortak hareket ettikleri HDP'nin katılmaması da tiyatronun başka bir perdesi" ifadesini kullandı.

Bazı CHP milletvekillerinin mükerrer oy sahteciliği yaptığını iddia eden Turan, şunları kaydetti:

"Ayrıca ortada verdikleri, görüşülecek bir kanun teklifi de yok. Yetmedi, tüm CHP milletvekilleri Erzurum'a gitmek için uçak bileti bile almışlar. Yani kendileri de Meclisi açmamak üzerine hazırlık yapmışlar. Bu samimiyetsiz muhalefet, Türkiye'nin en büyük sorunu değil mi? Tabii ki sağlık çalışanlarımızın sorunlarının çözülmesi önceliğimiz ancak bu dönemde iki kanunla sağlıkçılarımıza önemli bir hukuki zırh getirilmedi mi? İhtiyaç varsa beraber çalışılıp gerekli adımların atılması daha kıymetli olmaz mıydı? Kaldı ki çalışmalar da devam ediyor."