birgün

18° PARÇALI BULUTLU

AKP Elazığ Milletvekili Bulut'tan afiş açıklaması: Söylemekten çekindikleri ifadeleri billboardlarda yayınladık

AKP Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyareti öncesi kentteki billboardlara Kılıçdaroğlu ve CHP'li vekilleri hedef alan afişlerin asılmasına ilişkin “Onların parça parça söylediği ama bir bütün olarak söylemekten çekindikleri ifadelerin hepsini biz toplu olarak billboardlarda sergiledik'' açıklamasında bulundu.

SİYASET 22.09.2022 13:31
AKP Elazığ Milletvekili Bulut'tan afiş açıklaması: Söylemekten çekindikleri ifadeleri billboardlarda yayınladık
Abone Ol google-news

AKP Elazığ Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Bulut, İhlas Haber Ajansı Elazığ Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek burada açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyareti öncesi kentteki billboardlara Kılıçdaroğlu ve CHP'li vekilleri hedef alan afişlerin asılmasına yönelik yaptığı değerlendirmede "Onların parça parça söylediği, ama bir bütün olarak söylemekten çekindikleri, dönem dönem de o siyasi aktörlerin çelişkili ifadelerde bulunduğu ifadelerin hepsini biz toplu olarak billboardlarda sergiledik. Bununla alakalı aslında bir farklılığı da ortaya koymak istedik" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun 2 gün önce Elazığ’da okulla alakalı bir temel atma töreni gerçekleştirdiğini hatırlatan Bulut, ''Okulu kimin yaptığı çok önemli değil, önemli olan Elazığ’a bir okul yapılmış olmasıdır. Neticede yapılacak olan okul yine kamu kaynaklarıyla yapılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri, bir partinin değil Türkiye’nin belediyeleridir. 3 tane okulun Elazığ’da yapılıyor olması bizi mutlu edecektir dedik ve elimizden geleni yaptık. Ama maalesef depremin ardından 3’üncü yıla doğru yaklaşırken sadece temeli atılabildi" dedi.

'ARTIK AÇILIŞ DAHİ YAPMIYORUZ'

AKP'nin temel atma törenlerini kaldırdığını iddia eden Bulut, "Artık açılış dahi yapmıyoruz çünkü toplu açılışlar yapıyoruz. Buna harcanın zamanın bile gereksiz olduğunu düşünerek toplu açılışlar yapıyoruz. Temel atma törenleri geçmiş Türkiye’nin alışkanlıklarından bir tanesiydi ama buna rağmen ümit ediyoruz ki sadece temel atmakla kalınmaz. 3 tane okul yapılacak denmişti ama 1 tanesinin temeli atıldı. İnşallah ben ümit ediyorum ki diğerleriyle alakalı da hızlı bir şekilde başlanır” diye konuştu.

Kente asılan afişlere yönelik açıklama yapan Bulut, ''O billboardlarda yazanların hiçbir tanesi ne isnat ne suçlama ne de başka bir şey değildi. Oradaki çalışmanın esası geçmişte CHP’nin üst siyasi aktörlerinin kamuoyu önünde arka kapılarda veya gizli kapılar arkasında değil kamuoyu önünde söylemiş olduğu sözleri ilan ettik. Onların parça parça söylediği, ama bir bütün olarak söylemekten çekindikleri, dönem dönem de o siyasi aktörlerin çelişkili ifadelerde bulunduğu ifadelerin hepsini biz toplu olarak billboardlarda sergiledik. Bununla alakalı aslında bir farklılığı da ortaya koymak istedik. CHP içerisindeki çok sesliliği oraya koyduk" ifadelerini kullandı.

Bulut, şunları söyledi:

"CHP’nin Genel Başkanı 'Ben Cumhurbaşkanı olursam Selahattin Demirtaş’a şeref madalyası takacağım' diyor, akabinde CHP’nin Elazığ Milletvekili de Elazığ’da çıkmış olduğu televizyon kanallarında 'Eğer ben HDP’nin bir oyuyla dahi seçilecek olursam Allah bana milletvekilliğini nasip etmesin' diyor. Böyle bir çelişki var. Bu çelişkinin de ortaya konulmasıyla alakalı etkili bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Zaten Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da sözünün arkasında olduğunu ifade ederek gidip billboardların önünde durarak poz verdi. 6’lı masanın gizli olmayan fakat ifşa etmekten çekindikleri ortağının HDP olduğunu söylüyorduk. Onlar her ne kadar onu masaya almasalar da masanın asli unsurlarından bir tanesinin HDP olduğunu söylüyorduk. Ama bunlar siyasi bir takım endişelerden dolayı özellikle HDP’nin bu işin bir parçası olmadığını ifade ederken, HDP’yi ve seçmenini tutabilme adına da dönem dönem çıkışlarla, söylemlerle ve sözlerle seçmene selam olsun mantığıyla söylenen söylemler billboardlarda asılmıştı. Neticede bundan rahatsızlıklarını ifade ettikleri andan itibaren saygı gösterdik hemen aynı gün içerisinde madem siz kendi söylemiş olduğunuz sözden dolayı bir rahatsızlık duyuyorsunuz Elazığ misafirperverliğine uygun bir şekilde billboardlarda olanları kaldırırız dedik ve kaldırdık”

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ'a gidişini "Kılıçdaroğlu Elazığ'da" afişiyle duyurmak üzere hazırlanan pankartlar engelle karşılaşmış, zabıta ekipleri Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyaretini duyuran afişleri asılı oldukları yerlerden kaldırmıştı.

Şehrin birçok reklam panosuna Kılıçdaroğlu'nun Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında söylediği iddia edilen "Göğsüne madalya takacağım" sözlerinin yer aldığı afişler asılmıştı. Öte yandan adı yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen AKP'li Zehra Taşkesenlioğlu'nun milletvekili olduğu Erzurum'daki pankart da kısa süre önce toplatılmıştı.

Kılıçdaroğlu ise "Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya değer mi ey Saray? Üç günlük, hepimizin ancak biçare olduğu bu dünyada, bu kavga hiç mi bitmesin istiyorsunuz?" açıklamasını yapmıştı. Kılıçdaroğlu, kendisine ait olduğu söylenen ifadelerin yer aldığı pankartın önünde poz verdiği fotoğrafını da paylaşmıştı.

akp-elazig-milletvekili-bulut-tan-afis-aciklamasi-soylemekten-cekindikleri-ifadeleri-billboardlarda-yayinladik-1066572-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol