birgün

21° AZ BULUTLU

AKP Genel Başkan Yardımcısı, partisinin anket sonuçlarını paylaştı: Düşüş var

AKP Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, AKP'nin oy oranına ilişkin açıklamalarda bulundu. "34-36 aralığında bir yerde seyrediyor" diyen AKP'li Şen, "Düzenleme sonrası artacaktır" ifadelerini kullandı.

SİYASET 12.02.2022 10:40
AKP Genel Başkan Yardımcısı, partisinin anket sonuçlarını paylaştı: Düşüş var
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, 2023 seçimleri öncesi yapılan farklı anketlerde oyları yüzde 30 bandının altına dahi düştüğü görülen partisine ilişkin kendi yaptırdıkları anket çalışmalarının sonuçlarını açıkladı. Fahiş faturalar ve zamlar sonrası AKP’nin oy oranında düşüş meydana geldiğini söyleyen Şen, “Önce 37 küsura düştü, şu an da 34-36 aralığında bir yerde seyrediyor” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, A Haber ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programına konuk oldu. Son dönemdeki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Şen, AKP'nin oy oranını da verdi.

Şen, şunları söyledi:

"Bir Teyo Pehlivan vardı ya. O derdi; 'bende yalan da yok hilaf da.' Ben AK Parti'nin oy oranı neyse onu söylerim. Düştüyse düştü derim. Çıktıysa çıktı derim. Benim böyle bir huyum var. Şimdi bu dolar operasyonuna, Türkiye bir karşı operasyon yaptı ve dolar düştü. AK Parti o sıralar yüzde 40'ın altındaydı. Yüzde 36, 37, 38 civarındaydı. Tek araştırma yapmıyorum. Her ay yapıyorum, karşılaştırıyorum. Doların 18 lira olduğu dönem 40'ın altındaydı, paketten sonra 40'ın üstüne çıktı. Bir süre orada devam etti. Sonra bu fiyatlarla, faturalarla, şunlarla, bunlarla tekrar geriye düştü. Önce 37 küsura düştü, şu an da 34-36 aralığında bir yerde seyrediyor. Tek sayı demiyor olmamın sebebi bu. 3-4 araştırmaya bakıyorsunuz hepsi farklı diyor. O aralıkları söylüyorum."

'YENİ EKONOMİ PAKETİNİN ARDINDAN OYLARIMIZ YÜKSELECEK'

Halkı sevindireceğini iddia ettiği yeni paketin ardından AKP’nin oy oranının da yükseleceğini söyleyen Şen, "Çalışmalar devam ediyor. Pazartesi günü Kabine toplanacak ve orada açıklanacak. Yarın Bakanımız ekonomik paketini açıklayacak. Bir kısım vatandaşın derdine derman olacak önlem paketi açıklanacak. Bu düzenleme sonrası AK Parti tekrar yükselme trendine girecektir. Hâlâ AK Parti birinci parti. İkinci partiyle arasındaki fark her zaman yüzde 10-15 arasında. Muhalefet kendini sorgulamalı" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun