‘AKP Genel Merkezi’ni Cumhurbaşkanlığı korumaları koruyor’

08.12.2019 14:30 GÜNCEL
İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, AKP genel Merkezi’nin Cumhurbaşkanlığı korumalarının koruduğunu iddia etti

İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, AKP Genel Merkezi ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya attı.

AKP Genel Merkezi’ni koruyan polislerin omzunda Cumhurbaşkanlığı forsu bulunduğunu iddia eden Oral, “Buradan anlıyoruz ki AK Parti’deki koruma görevi Cumhurbaşkanlığı Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğündedir” dedi.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Oral, AKP Genel Merkezi’ni koruyan polislerin omuzlarında Cumhurbaşkanlığı forsu olduğunu söyleyerek, “Buradan anlıyoruz ki AK Parti’deki koruma görevi Cumhurbaşkanlığı Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğündedir” dedi.

AKP’nin tek parti dönemini eleştirerek iktidara geldiğini ama bugün yeni bir tek parti olma hevesine kapıldığını söyleyen Oral, “AK Parti Genel Merkezini Cumhurbaşkanlığı armalı polislerin koruması devlet-hükümet-siyaset ayrımının kalmadığını göstermektedir. AK Parti devletin bütün imkânlarını kendi için kullanmaktan ve 16 Türk devletini simgeleyen Cumhurbaşkanlığı forsunu taşıyan polisleri parti genel merkezi önünde bekletmekten hicap duymayan bir hâldedir” dedi.

Oral’a göre devlet işleri ile parti işlerinin birbirine karışmasına bir başka örnek de kayyım atanan valilerin daha sonra AKP adayı olması. Oral, tüm bu sorunların çözümü için iyileştirilmiş parlamenter sistemi önerdi.