birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 08.12.2019 14:30

‘AKP Genel Merkezi’ni Cumhurbaşkanlığı korumaları koruyor’

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, AKP genel Merkezi’nin Cumhurbaşkanlığı korumalarının koruduğunu iddia etti

‘AKP Genel Merkezi’ni Cumhurbaşkanlığı korumaları koruyor’

İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, AKP Genel Merkezi ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya attı.

AKP Genel Merkezi’ni koruyan polislerin omzunda Cumhurbaşkanlığı forsu bulunduğunu iddia eden Oral, “Buradan anlıyoruz ki AK Parti’deki koruma görevi Cumhurbaşkanlığı Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğündedir” dedi.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Oral, AKP Genel Merkezi’ni koruyan polislerin omuzlarında Cumhurbaşkanlığı forsu olduğunu söyleyerek, “Buradan anlıyoruz ki AK Parti’deki koruma görevi Cumhurbaşkanlığı Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğündedir” dedi.

AKP’nin tek parti dönemini eleştirerek iktidara geldiğini ama bugün yeni bir tek parti olma hevesine kapıldığını söyleyen Oral, “AK Parti Genel Merkezini Cumhurbaşkanlığı armalı polislerin koruması devlet-hükümet-siyaset ayrımının kalmadığını göstermektedir. AK Parti devletin bütün imkânlarını kendi için kullanmaktan ve 16 Türk devletini simgeleyen Cumhurbaşkanlığı forsunu taşıyan polisleri parti genel merkezi önünde bekletmekten hicap duymayan bir hâldedir” dedi.

Oral’a göre devlet işleri ile parti işlerinin birbirine karışmasına bir başka örnek de kayyım atanan valilerin daha sonra AKP adayı olması. Oral, tüm bu sorunların çözümü için iyileştirilmiş parlamenter sistemi önerdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız