birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.04.2019 17:08

AKP, İBB meclisinde reddettiği uyuşturucu komisyonu için teklif verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde dün yapılan oturumda CHP’nin ‘uyuşturucu komisyonu kurulsun’ teklifini reddeden AKP, söz konusu komisyon için mayıs ayında teklif getirecek. AKP Meclis Grubu, dün CHP’nin teklif ettiği uyuşturucu komisyonu kurulsun teklifini reddetmiş, bu konu sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. Bugünkü oturumda söz alan AKP Meclis Grup Sözcüsü Tevik Göksu “CHP keşke bizimle görüşmüş […]

AKP, İBB meclisinde reddettiği uyuşturucu komisyonu için teklif verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde dün yapılan oturumda CHP’nin ‘uyuşturucu komisyonu kurulsun’ teklifini reddeden AKP, söz konusu komisyon için mayıs ayında teklif getirecek.

AKP Meclis Grubu, dün CHP’nin teklif ettiği uyuşturucu komisyonu kurulsun teklifini reddetmiş, bu konu sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. Bugünkü oturumda söz alan AKP Meclis Grup Sözcüsü Tevik Göksu “CHP keşke bizimle görüşmüş olsaydı uyuşturucu komisyonu için. İBB geçmiş dönemde bağımlılıkla mücadele ciddi çalışmalar yapmış bir belediyedir” dedi. 

CHP’NİN TEKLİFİNİ REDDETTİ UYUŞTURUCU KOMİSYONU İÇİN TEKLİF VERDİ 

Göksu, mayıs ayı toplantısında üç teklif getireceklerini belirterek şunları söyledi:

“AK Parti olarak mayıs ayında üç teklif getireceğiz. İBB’de “bağımlılıkla mücadele daire başkanlığı” kurulmasını talep edeceğiz. Meclisten karar olarak çıkaracağımıza sosyal medya fenomenlere duyuruyorum. 

İkincisi var olan 23 tane ihtisas komisyonumuzdan biri olan sosyal hizmet komisyonunu, sosyal hizmetler, uyuşturucu ile mücadele ve rehabilitasyon komisyonu olarak değiştirilmesini karar olarak getireceğiz. 

Üçüncüsü uzmanların da içinde olduğu bağımlılıkla mücadele konusunda bir araştırma önergesi vereceğiz. Bağımlılıkla mücadele konusunda raporlar hazırlayacağız.”

AKP BİZİ İZLEMEYE DEVAM ETSİN

CHP Grup Tarık Balyalı ise AKP’nin bu hamlesi için şunları söyledi:

“Bizim ve sosyal medyanın etkisiyle nelerin değiştiğini görebiliyoruz. Uyuşturucu ile mücadele konusunda İBB çalışma yürüttü ancak 2018’de 3 bin 141 dosya geçmiş, sosyal hizmet komisyonuna giden dosya sayısı sadece 49, kadın ve aileyle sadece 18 dosya gitmiş. Sosyal hizmetlelerle, kadınlarla, uyuşturucuyla ilgili bir dosya gelmemiş. Biz gerçek komisyon çalışmaları istiyoruz. Şimdi doğru bir noktaya geldiler. AKP bundan sonra bizi izlemeye devam etsin.”

AKP’DEN AKBİL ÖNERİSİ: 40 TL OLSUN

AKP Meclis grubu adına İETT faaliyet raporu hakkında konuşan Ahmet Hamdi Gürbüz öğrenci aylık AKBİL’inin 85 TL’den 40 TL’ye indirilmesi için teklif getireceklerini belirtti.

Ekrem İmamoğlu 50 TL’ye indireceğim demişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız