birgün

24° AÇIK

AKP İl Başkanı bayramlaşma etkinliğinde istifa etti

AKP Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, bayramlaşma programında yaptığı konuşmada istifa ettiğini açıkladı. Ceyhun, "2023'e daha enerjik yeni bir başkanla gitmeli" ifadelerini kullandı.

SİYASET 03.05.2022 12:42
AKP İl Başkanı bayramlaşma etkinliğinde istifa etti
Abone Ol google-news

AKP Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, partisinin düzenlediği bayramlaşma programında istifasını açıkladı.

Ceyhun 'yorulduğunu' belirterek, görevini bıraktığını duyurdu.

Kütahya Ajansı'nın haberine göre il başkanlığı görevini 2,5 yıldır sürdürdüğünü hatırlatan Ceyhun, istifa gerekçesini şu sözlerle anlattı:

“Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile başladığımız görevimize 2,5 senedir, dava ruhu ve adalet ekseninde, küçük hesaplara, gereksiz polemiklere girmeden, hizmet ve gönüllere girme odaklı bir yönetim anlayışı uygulayarak devam ettik.

GENEL MERKEZ İSTİFAYI KABUL ETTİ

Açıkçası niyetimiz bir dönem yapıp görevi devretmekti. Pandemi ve sonrasındaki süreç hepimizi yordu. 2023’e daha enerjik yeni bir başkan ve yönetimi ile gidilmesinin daha uygun olduğunu düşündüm.

2,5 sene boyunca ailemize ve özel işlerimize de zaman ayıramadık. Çünkü siyaset 24 saatlik bir iş. Bu nedenlerle genel merkezimizden görevden affımı talep ettim, onlar da anlayışla karşıladılar. Bu kararımızı açıklamayı Ramazan ayı sonuna bırakmıştık. Bu zamana kadar da görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık.

Bu zorlu süreçte desteklerini her zaman yanımda hissettiğim yönetim kuruluma, tüm kademe teşkilatlarıma, milletvekillerime, bürokrasimize dostlarıma, hemşerilerime, özellikle de eşime ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum.

Hep davamızın yanında olduk öyle olmaya, 2023 seçimlerinin öneminin bilinciyle davamız için koşmaya devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışı, makamlar geçici. Baki olan davamız. Böyle onurlu bir göreve bizleri layık gören Cumhurbaşkanımıza, Genel Merkez Teşkilatlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal edin. Saygılar sunuyorum. Tüm hemşerimizin bayramlarını kutluyorum.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun