birgün

10° PARÇALI BULUTLU

AKP İl Başkanı karne dağıttı: Siyasetin kurumlara girdiğinin de göstergesidir

AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, öğrencilerin evlerine giderek karne dağıttı. Veli-Der Tekirdağ Şube Başkanı Nazlı Özden "Siyasetin kurumlara girdiğinin de göstergesidir" diyerek tepki gösterdi.

GÜNCEL 24.01.2021 13:18
AKP İl Başkanı karne dağıttı: Siyasetin kurumlara girdiğinin de göstergesidir
Abone Ol google-news

AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, öğrencilere karne dağıttı. Tekirdağ Süleyman Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin evlerine giden Özcan, öğrencilere tek tek karne verdi. Öğrencilere karne verdiği görüntülerine ilişkin video hazırlatan Özcan’a tepki yağdı.

AKP İl Başkanı’nın karne dağıtmasına tepki gösteren Veli-Der Tekirdağ Şube Başkanı Nazlı Özden, “Tek tek evleri gezerek paylaşıyor. Hem müdür bey öğrencilerin bilgilerini paylaşıyor. Bir gün kapımızı bir siyasetçi çalıp karne mi, dağıtacak hangi partiden olursa olsun kabul edilemez” dedi. Yaşanan durumun liyakatsızlık olduğuna dikkat çeken Özden, “Siyasetin kurumlara girdiğinin de göstergesidir” diye konuştu.

Süleyman Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürünün daha önce de bir milli bayramda bayrak asmadığını hatırlatan Özden, şunları belirtti: “Bir öğretmene ‘Niye sosyal medyada paylaşıldı’ diye dava açmıştı.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun