birgün

27° AZ BULUTLU

SİYASET 20.08.2019 09:12

AKP İstanbul Eski İl Başkanı: Başkanlık sistemine evet dediğim için pişmanım

AKP İstanbul Eski İl Başkanı: Başkanlık sistemine evet dediğim için pişmanım


Ahmet Davutoğlu ekibinden olan AKP İstanbul Eski İl Başkanı Selim Temurci, başkanlık sistemine ilişkin açıklama yaptı.

Çağlar Cilara’nın YouTube üzerinden yaptığı 10. Köy programına katılan ve başkanlık sistemine evet dediği için pişman olduğunu söyleyen Temurci, "Pişmanım. Evet dedim pişmanım" ifadelerini kullandı.

Temurci şu ifadeleri kullandı: "Hata yaptık. Evet dedim, pişmanım. Bazı şeyleri görmedik. Bir ülkede demokrasinin olabilmesi için, hukukun üstünlüğünden bahsedebilmemiz için önce kuvvetler ayrılığının olması lazım. Kuvvetler ayrılığının olmadığı yerde demokrasi yoktur.

Demokrasinin olmazsa olmaz şartı bu olduğu için, AK Parti ilkelerinin de bize salık verdiği düşünce bu olduğu için her toplantıda bu gerçekleşiyor mu diye sorduk. Uygulamaya baktığımızda ise bu güçle ben başka bir faninin Türkiye'de Cumhurbaşkanı olmasını asla istemiyorum. Gördük ki ülkede kuvvetler ayrılığı değil birliğini oluşturduk. Bizim bundan çıkmamız lazım. Yargıyı özgürleştirmemiz lazım. Yürütmeyi özgürleştirmemiz lazım."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız