birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 01.03.2021 11:23

AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den Kaftancıoğlu'na davet: Güzel bir kahve içmek istiyorum

AKP İstanbul İl Başkanı seçilen Osman Nuri Kabaktepe, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile her zaman görüşebileceklerini belirterek, "Hemşehrimi ağırlamak, güzel bir kahve içmek istiyorum" dedi. Kaftancıoğlu ise Kabaktepe'nin davetine ilişkin, "Kahve davetine icabet edecek ve görevinden ötürü kendisini kutlayacağım" dedi. Öte yandan Kabaktepe, partiye üye olup olmadığı ile ilgili soruya ise CHP üzerinden kaçamak bir yanıt verdi.

AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den Kaftancıoğlu'na davet: Güzel bir kahve içmek istiyorum

AKP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partiye üye olup olmadığı ile ilgili soruya CHP üzerinden yanıt verdi, bu tartışmaların CHP kaynaklı olduğunu öne sürerek, “Bunu CHP'nin demokrasiye sıktığın bir kurşun olarak görüyorum” dedi.

Daha önce AKP’de hiçbir kademede görev almayan, eski Saadet Partili Kabaktepe, AKP’nin geçen hafta yapılan İstanbul İl Kongresi’ne tek aday olarak girdi ve il başkanlığına seçildi. Kabaktepe’nin adının duyulması ardından gündeme gelen ‘üyelik’ tartışmaları ise devam ediyor.

ClubHouse adlı uygulamada bir yayına katılan Kabaktepe, gazetecilerin ve gençlerin sorularını yanıtladı.

Kabaktepe, gazeteci İsmail Saymaz'ın AKP üyesi olup olmadığına dair sorusuna CHP üzerinden cevap verdi. Adının il başkanlığı için geçmesiyle birlikte başlayan üyelik tartışmalarının yersiz bulduğunu ifade eden Kabaktepe, AKP'ye oy veren 25 milyon kişiden sadece 10 milyonunun partiye üye olduğunu söyleyerek "Kalan 15 milyon kişi AK Parti'nin yönetim kademesinde görev alamaz mı? Bunun tartışılması ve propaganda malzemesi olarak kullanılması demokratik kültürle de bağdaşmaz. Bunu CHP'nin demokrasiye sıktığın bir kurşun olarak görüyorum" ifadelerini kullandı.

akp-istanbul-il-baskani-kabaktepe-den-kaftancioglu-na-davet-guzel-bir-kahve-icmek-istiyorum-847091-1.
Fotoğraf: AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe

CHP VE İSTANBUL

Öte yandan İstanbul'u ne CHP'nin ne de Ekrem İmamoğlu'nun kazandığını savunan Kabaktepe, seçim sonuçlarını dönemsel olarak nitelendirdi. "Kaybettiğimiz bir seçim var ancak İstanbul'u kaybetmedik” diyen Kabaktepe, “Bir takım eksikliklerimiz var ve onları toparlayıp gidereceğiz. İstanbul'un sosyolojisi de seçmeni de AK Parti'nin yanında. Bunu 2023 ve 2024 seçimlerinde gösterecek" diye konuştu.

KAHVE DAVETİ VE KAFTANCIOĞLU'NDAN YANIT

Ayrıca CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun ClubHouse’da katıldığı bir yayında kendisini ziyaret edeceğini söylediği hatırlatılan Osman Nuri Kabaktepe "İki hemşeri olarak her zaman görüşebiliriz. Buyursun gelsin memnun olurum. Konuşmamız İstanbul'a güç katar. Hemşerimi ağırlamak isterim güzel bir kahve içmek istiyorum" diye konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nur Kabaktepe'nin kahve davetine yanıt verdi.

"3 yıldır arzu ettiğim bir şeydi siyasi parti il başkanlarının yan yana gelebilmesi" diyen Kaftancıoğlu, "Kıymetli bir davet, önümüzdeki günlerde iletişime geçerek hemşehrimin kahve davetine icabet edecek ve görevinden ötürü kendisini kutlayacağım" ifadelerini kullandı.

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

Osman Nuri Kabaktepe, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve son olarak Saadet Partisinde görev almış bir isim. Kabaktepe, 2004 Mahalli İdareler Seçimlerinde Saadet Partisi Fatsa Belediyesi başkan adayı olarak yarışmıştı.

1 Aralık 1970'te Fatsa'da doğan Kabaktepe, Fatsa İmam Hatip Lisesi ve Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde eğitim gördü. Refah Partisi ve Fazilet Partisi'nde çeşitli kademelerde görev alan Kabaktepe, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetimi ve Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. Kabaktepe, 2004 Mahalli İdareler Seçimlerinde Saadet Partisi Fatsa Belediyesi başkan adayı olarak yarıştı.

Daha önceki yıllarda Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı da yürüten Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti'nde denetim kurulu üyeliği, Türkiye Gençlik Vakfı'nda (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu üyeliği ve Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2016'da Maarif Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Kabaktepe halen vakıfta Başkanvekili görevini sürdürüyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol