birgün

15° YER YER HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞIŞ

GÜNCEL 20.09.2020 17:39

AKP İstanbul Milletvekili Çamlı, muhalefeti eleştirmeye çabaladı

Dilbilgisi kurallarını hiçe sayan, anlaşılması zor cümleleriyle dikkat çeken AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, yine ilginç bir konuşmaya imza attı. Çamlı, ne dediği fazla anlaşılmayan konuşmasında, muhalefeti eleştirmeye çalıştı.

AKP İstanbul Milletvekili Çamlı, muhalefeti eleştirmeye çabaladı

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, partisinin Darıca 5. İlçe Kongresi'nde gündeme ilişkin ‘değerlendirmeler’ yaptı.

Ahmet Hamdi Çamlı'nın söz konusu anlara ilişkin görüntüleri sosyal medyada gündem olurken, ifadelerinin büyük kısmı ise gerek hitabeti gerekse de dil kurallarına olan uzaklığı nedeniyle anlaşılamadı.

Çamlı, sözlerinin anlaşıldığı kısımlarda, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için “Şimdi o matmazel Meral var ya... Kahvaltı mahvaltı böyle şirinlikler yapıyorlar. Kahvaltı yiyelim, sen de gel ben geleyim falan...” şeklinde ifadeler kullandı.

AKP’li vekilin sosyal medyada gündem olan ‘konuşması’ şöyle:

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız