birgün

5° AZ BULUTLU

AKP'li Alpay Özalan'ın arkasındaki tablo sahte çıktı: Resimdeki kadınlara başörtüsü eklemişler

AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın CHP'li Özgür Özel'i hedef aldığı video paylaşımında görülen tablonun sahte olduğu ortaya çıktı. Sanatçı Levent Kazak, tablodaki kadınlara başörtüsü eklendiğini açıkladı.

GÜNCEL 27.04.2022 11:55
AKP'li Alpay Özalan'ın arkasındaki tablo sahte çıktı: Resimdeki kadınlara başörtüsü eklemişler
Abone Ol google-news

AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın sosyal medya hesabından “CHP'li Özgür Özel ve onun gibi densizlere sesleniyorum” notuyla paylaştığı videodaki tablonun Avusturyalı ressam Friedrich Gauermann'a ait olduğu ancak orijinalinde resimdeki kadınlarda başörtüsü olmadığı ortaya çıktı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Gezi Parkı Davası'nda çıkan mahkumiyet kararlarına gösterdiği tepki nedeniyle AKP'lilerin hedefi oldu. Özalan da paylaştığı videoda CHP'yi ve Özel'i hedef aldı.

Sanatçı Levent Kazak ise Özalan'ın paylaşımında arkasında yer alan tabloyu incelediğini, tablonun orjinalinin Avusturyalı resssam Friedrich Gauermann'a ait olduğunu ancak Özalan'ın paylaşımında yer alan tablodaki kadınlara başörtüsü eklendiğini açıkladı.

Kazak şunları kaydetti:

"Siyasal islam algoritmasının şaşmazlığına inancımdan üşenmedim ve aradım; resmin orijinali şu, ressamı friedrich gauermann, avusturyalı. Alpay Özalan'ın arkasındaki resim ise orijinaline sadece iki başörtüsü eklenerek yapılmış bir fikir hırsızlığı ürünü. böyle başa böyle gazâ."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol