birgün

7° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

ÖZEL 09.02.2019 08:06

AKP’li Başkan, ‘Hırsız bizim hırsızımız’ diyerek adaylarına oy istedi: Dürüst kampanya!

AKP Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş, ittifak adayı MHP’li Belediye Başkanı’na “Hırsız bizim hırsızımız” diyerek sahip çıktı. Cumhur İttifakı’nın seçim çalışması kapsamında Mersin’in Çamlıyayla İlçesinde konuşan AKP’li ilçe Başkanı Yetiş, önceki dönem belediye başkanlığına seçilen ve ittifak kapsamında yeniden aday gösterilen MHP’li İsmail Tepebağlı’nı savunmaya çalışırken skandal ifadeler kullandı. Partisinin ilçe başkanlığı binasında konuşan […]

AKP’li Başkan, ‘Hırsız bizim hırsızımız’ diyerek adaylarına oy istedi: Dürüst kampanya!

AKP Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş, ittifak adayı MHP’li Belediye Başkanı’na “Hırsız bizim hırsızımız” diyerek sahip çıktı.

Cumhur İttifakı’nın seçim çalışması kapsamında Mersin’in Çamlıyayla İlçesinde konuşan AKP’li ilçe Başkanı Yetiş, önceki dönem belediye başkanlığına seçilen ve ittifak kapsamında yeniden aday gösterilen MHP’li İsmail Tepebağlı’nı savunmaya çalışırken skandal ifadeler kullandı.

Partisinin ilçe başkanlığı binasında konuşan Yetiş, tüm şaibelere karşın Tepebağlı’nın seçimleri kazanması gerektiğini söyledi. Belediye başkan adayları konusunda birçok iddianın gündeme geldiğini hatırlatan Yetiş, “Mevcut başkanımıza ‘hırsız’ diyen de, ‘yanlış yapıyor’ diyen de oldu. Ben de diyorum ki; vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsızımız arkadaşlar, biz yanında yer alırız. Yarın bunun bedelini çok ağır öderiz. Yarın burayı Allah korusun kaybetme durumunda biz bunun hesabını veremeyiz” dedi.

‘Özür’ diledi

Sözlerinin tepki çekmesinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayan Yetiş, MHP’lilerden özür diledi. Kullandığı ifadelerin çarpıtıldığını öne süren Yetiş, “Bir takım kişiler, toplantıda konuşulan bazı meseleleri ya anlayamadığı için ya da bilinçli olarak çarpıtarak, konuşmadan bazı kısımları makaslayarak, ittifak adayımıza bizim ifade etmek istemediğimiz yakıştırmaları yaftalamıştır. İttifak ortağımız MHP’ye gönül veren kardeşlerimizde ve belediye başkanımızda bir kırgınlık oluştuysa özür dilemekten de geri durmayız” dedi.

‘Kılavuzu karga olanın…’

Yetiş’in sözlerini değerlendiren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP ilçe başkanlığında kullanılan ifadelerin “itiraf” olduğunu söyledi. Yetiş’in Cumhur İttifakı’na oy vermeyenleri vatan hainliği ile suçladığını hatırlatan Başarır, “AKP İlçe Başkanı, kendilerine oy vermeyenleri vatan haini ilan ediyor, yetmiyor kendi adayının hırsız olduğunu kabul ediyor. Bu ilçe başkanı cesareti nereden alıyor? Tabi ki mensubu olduğu partinin en üst düzey makamındaki kişinin yaptığı açıklamalardan alıyor. Elbette kılavuz karga olunca ağzından da bu cümleler dökülüyor” şeklinde konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız