birgün

10° PARÇALI BULUTLU

AKP'li başkanın yeni görüntüsü ortaya çıktı: "Yönetemeyeceğim adamı atarım!"

Ordu'da belediye işçilerini sendikadan istifaya zorlayan Gürgentepe ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Yaşar Şahin'in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Kalabalık bir işçi grubuna istifa baskısı yapan Şahin'in istifa etmek istemediğini söyleyen işçi kadını 'çık dışarı' diyerek odasından kovduğu görüntülere yansıdı.

GÜNCEL 13.11.2021 10:29
AKP'li başkanın yeni görüntüsü ortaya çıktı: "Yönetemeyeceğim adamı atarım!"
Abone Ol google-news

Biri hayatını kaybeden asker yakını iki kadın işçiyi makam odasında hakaret ederek sendikadan istifaya zorlayan AKP'li Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin'in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Aynı günün sabahında Yaşar Şahin'in makam odasında çekilen ve kalabalık bir işçi grubunu istifaya zorladığı görüntülere yansıdı.

Halktv'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, aralarında hayatını kaybeden asker yakını Sevinç Karaca'nın da olduğu 20-30 kadar işçiyi makam odasında karşısına dizen Şahin, işçilere tek tek "İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?" diye soruyor.

Şahin, işçilere hitaben "Ben yönetemeyeceğim adamı atarım, bu dik kafaları atacağım da zaten. Size bu güveni kim veriyorsa o başkanlarınızla çalışırsınız. Ben belediyeyi düzeltelim diyorum, adam gibi yönetelim diyorum pazarlık yapıyorsunuz" ifadelerini kullanıyor.

İSTİFA ETMEK İSTEMEYEN İŞÇİYİ ODASINDAN KOVDU

Sevinç Karaca'ya da aynı soruyu yönelten Şahin, "İstifa etmeyi düşünmüyorum" yanıtını alınca "Sen bu kadar delikanlıysan, ben o kadar enayi değilim" diyerek Karaca'yı odasından kovuyor.

BELEDİYE BAŞKANININ DANIŞMANINDAN İŞÇİLERE İSTİFA MESAJI

Şahin'in yüz yüze istifa baskısı yaptığı işçilere danışmanının mesaj atıldığı ortaya çıktı. Whatsapp gruplarından atılan mesajlarda
"Arkadaşlar sendikadan istifa edecek olanlar için yarın akşama kadar süre var. En son yarın akşam istifa çıktılarınızı getirir misiniz" ifadelerine yer verildi.

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, başkanın küfür etmediğini savunarak davranışından ötürü gerekli disiplin işleminini başlatıldığını söylemişti. Özhaseki, “Cezası neyse veririz” demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol