birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 26.12.2019 16:47

AKP'li belediye başkanı anaokulu öğrencilerine rabia işareti yaptırdı

AKP Kocaeli Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, bir anaokulu ziyareti sırasında çocuklara 'rabia işareti' yaptırdı

AKP'li belediye başkanı anaokulu öğrencilerine rabia işareti yaptırdı

AKP’li Kocaeli Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü'nün, AKP İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Karakuş ile birlikte ziyaret ettiği anaokulunda, çocuklara AKP ile özdeşleşen ve siyasi bir figüre dönüşen 'rabia işareti'ni yaptırdığı ortaya çıktı.

Özlü, çocuklara 'rabia işareti' yaptırdığı bir fotoğrafı da sosyal medya hesabından paylaştı.

Özlü'nün anaokulu öğrencilerine siyasi bir figür haline gelen, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP’lilerin seçim meydanlarında sıkça kullandığı 'rabia işareti'ni yaptırması tepki çekti.

Mektepli Gazete'nin aktardığına göre, bir veli, çocuklarının siyasete alet edilmesinden rahatsızlık duyduğunu belirterek Özlü’yü kınadı, okul yönetiminden de şikayetçi oldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız