birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 26.10.2020 17:26

AKP'li belediye başkanından laikliği boykot çağrısı

AKP'li belediye başkanından laikliği boykot çağrısı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarını boykot çağrısının ardından Afyonkarahisar Sandıklı ilçesinin AKP'li belediye başkanı Mustafa Çöl skandal bir paylaşıma imza attı.

Çöl, Erdoğan'ın boykot çağrısına destek vererek Fransız malları olduğunu iddia ettiği bir boykot listesi paylaştı.

Çöl'ün paylaştığı listenin başında ise 'laiklik' yer alıyor. Çöl paylaşımında "Sn Cumhurbaşkanımız Fransız malları ile ilgili boykot çağrısı yaptı. Bize de uygulamak düşer. Listede eksik marka varsa aklınıza gelen lütfen yoruma ekleyin," dedi. Gelen tepkiler üzerine ise "Aramızda ne kadar Fransız varmış böyle... Bir #Boykot dedik, hemen saldırmışlar." yanıtını verdi.

Çöl'ün paylaştığı görseller şöyle:

akp-li-belediye-baskanindan-laikligi-boykot-cagrisi-797454-1.akp-li-belediye-baskanindan-laikligi-boykot-cagrisi-797455-1.akp-li-belediye-baskanindan-laikligi-boykot-cagrisi-797456-1.

Mustafa Çöl, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde AKP’nin Afyonkarahisar Sandıklı Belediye Başkan Adayı olmuş ve seçilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız