birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 14.05.2020 12:03

AKP'li belediye, bilim uzmanı arkeologu şantiyeye sürdü

Kütüphaneciyi temizlik malzemesi deposuna, gazeteciyi otoparka süren AKP’li Bergama Belediyesi'nde yeni bir skandal yaşandı. UNESCO Kültür Mirası Ofisi'nde bilim uzmanı arkeolog, yol bakım şantiyesine sürgün edildi

AKP'li belediye, bilim uzmanı arkeologu şantiyeye sürdü

AYCAN KARADAĞ

AKP’li Bergama Belediyesi’nde yaşanan skandallar devam ediyor. Mobbing ve baskından kaynaklı birçok işçi geçtiğimiz günlerde istifa etmek zorunda kalırken bazı işçileri ise işten çıkarıldı.

Siyasi nedenlerden dolayı Bergama Araştırmaları Kütüphanesi’nde görev yapan Aydın İleri’nin Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün malzeme deposu çalışma alanı olarak gösterilmesinin ardından basın bürosunda görev yapan gazeteci Ergin Gelir’in otoparka sürülmüştü.

Şimdi de UNESCO Kültür Mirası Ofisi'nde 'bilim uzmanı' olarak çalışan Arkeolog Bülent Türkmen’i Fen İşleri yol bakım şantiyesine sürüldüğü öğrenildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız