birgün

17° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 14.05.2020 12:03

AKP'li belediye, bilim uzmanı arkeologu şantiyeye sürdü

Kütüphaneciyi temizlik malzemesi deposuna, gazeteciyi otoparka süren AKP’li Bergama Belediyesi'nde yeni bir skandal yaşandı. UNESCO Kültür Mirası Ofisi'nde bilim uzmanı arkeolog, yol bakım şantiyesine sürgün edildi

AKP'li belediye, bilim uzmanı arkeologu şantiyeye sürdü

AYCAN KARADAĞ

AKP’li Bergama Belediyesi’nde yaşanan skandallar devam ediyor. Mobbing ve baskından kaynaklı birçok işçi geçtiğimiz günlerde istifa etmek zorunda kalırken bazı işçileri ise işten çıkarıldı.

Siyasi nedenlerden dolayı Bergama Araştırmaları Kütüphanesi’nde görev yapan Aydın İleri’nin Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün malzeme deposu çalışma alanı olarak gösterilmesinin ardından basın bürosunda görev yapan gazeteci Ergin Gelir’in otoparka sürülmüştü.

Şimdi de UNESCO Kültür Mirası Ofisi'nde 'bilim uzmanı' olarak çalışan Arkeolog Bülent Türkmen’i Fen İşleri yol bakım şantiyesine sürüldüğü öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol