birgün

16° AÇIK

BİRGÜN EGE 07.08.2020 13:39

AKP'li belediye, çöpleri ilçe girişine döktü

AKP’li Koçarlı Belediyesi’nin, çöpleri ilçenin girişine dökmesine CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır tepki gösterdi. Çankır, “Bir belediye başkanı halkına ve ilçesine bu şekilde hizmet edemez” ifadelerini kullandı.

AKP'li belediye, çöpleri ilçe girişine döktü


BİRGÜN İZMİR

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde, AKP’li Koçarlı Belediyesi’nin çöpleri ilçenin girişine döktüğü öğrenildi. Yurttaşlar ilçenin girişine çöplerin dökülerek halk sağlığının hiç sayıldığını belirtirken, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır da, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’a tepki gösterdi.

Bir ilçenin girişine çöpleri dökmenin akla ziyan bir durum olduğunu belirten Çankır, “AKP'li Koçarlı Belediyesi, vizyonsuzluğunu ummadığımız bir boyuta çıkartarak, topladıkları çöplerini ilçenin girişindeki garajın yanına dökmeye başlamıştır. Ne gönül, ne de akıl bu yapılanı bir belediyecilik hizmeti olarak göremez. Bir belediye başkanı halkına ve ilçesine bu şekilde hizmet edemez. Basında çıkan, sosyal medyada yayılan bu görüntülerle güzide ilçemiz Koçarlı böyle anılmamalıdır. Covid-19 salgını sebebiyle tüm yetkililer hijyen ve temizlik diye sürekli açıklama yaparken, bu hizmet anlayışı ile ilçeyi çöp kokusuna mahrum bırakmak, sıcak yaz aylarında halka yapılan eziyettir. Koçarlı halkı bunu asla hak etmiyor” dedi.

GÖNÜLSÜZ BELEDİYECİLİK İLÇE GİRİŞİNE ÇÖP DÖKÜYOR

Çankır şu ifadeleri kullandı: “Gönülsüz belediyecilik anlayışı ilçenin girişlerine çöp döküyor, aynı anlayışın vekili gidip sahilleri gözetliyor, bir diğeri ise Ankara'daki yerine sağlamlaştırmak için Aydın'ı umursamıyor. Halkın derdiyle dertlenmediğiniz için olmuyor, yapamıyorsunuz, başarılı olamıyorsunuz! Halka hizmet noktasında çok ama çok eksiksiniz. Büyüklerinizin yolundan gidiyorsunuz ama o yol doğru bir yol değil. Vatandaşlarımız adına Koçarlı’daki konunun takipçisi olacağımızı buradan bildiriyor, ilkel çöp depolama işine derhal son verilmesi çağrısında bulunuyorum.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız