birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 06.01.2020 09:12

AKP'li belediye, resmi araçları özel işlerde kullanmış

Uşak Belediyesi’nin iş makinelerinin, aynı belediyeden milyonlarca liralık “kilitli parke taşı ve asfalt yol yapım” ihalesi alan özel bir firmaya ait asfalt şantiyesi inşaatında kullandığı iddia edildi

AKP'li belediye, resmi araçları özel işlerde kullanmış

İYİ Parti, AKP’li Uşak Belediyesi’nde yaşananları yargıya taşıdı. İYİ Parti'nin iddiasına göre, Uşak Belediyesi’nin iş makineleri, aynı belediyeden milyonlarca liralık 'kilitli parke taşı ve asfalt yol yapım' ihalesi alan özel bir firmaya ait asfalt şantiyesi inşaatında kullanıldı.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Uşak'a bağlı bir köyde yapılan asfalt şantiyesinde resmi araçların kullanıldığı görüldü. İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, Uşak Belediyesi'nin araç kiralama işiyle ilgili de suç duyurusunda bulundu.Savaş, “Belediye, kiraladığı bu araçlardan dolayı 255 milyon lira zarar etti. Eğer bu araçları satın almış olsaydı 25 milyon lira ödeyecekti” ifadelerini kullandı.

Suç duyurusunda yer alan bilgilere göre, kiralanan bütün araçların şoför ve akaryakıt bedelleri de belediye tarafından ödendi. Belediyenin bu araç kiralama işinden yaklaşık 255 milyon lira zarara uğradığı belirtiliyor. Belediyenin uğradığı zarar bununla kalmadı, AKP'li yeni Başkan Mehmet Çakın'ın makam aracı dahil tüm araçlara haciz konuldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız