birgün

3° AZ BULUTLU

AKP'li belediye, 'toplantılar canlı yayınlansın' teklifini yedinci kez reddetti

İstanbul’daki AKP’li Bayrampaşa Belediyesi’nin AKP’li meclis üyeleri, “Belediye meclisi toplantıları canlı yayınlasın” teklifini tam yedinci kez reddetti.

GÜNCEL 12.03.2022 13:21
AKP'li belediye, 'toplantılar canlı yayınlansın' teklifini yedinci kez reddetti
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Bayrampaşa Belediyesi’nin geçtiğimiz hafta yapılan Mart ayı toplantısında, CHP ve İYİ Parti Meclis Grubu tarafından verilen teklifte, belediye meclis toplantılarının canlı yayınlanması talep edildi.

Teklifte, “Meclis çalışmalarımızın halka etkin bir şekilde duyurulması, vatandaşın yerelde etkin denetim ve katılımının sağlanabilmesi için meclis toplantıları belediyemizin internet sitesinde canlı yayınlansın” denildi.

Ancak canlı yayın teklifi, AKP’li meclis üyelerinin oyuyla tam altı aydır olduğu gibi bu ay da reddedildi.

Belediye Meclisi’ni CHP Grup Başkan Vekili Atilla Özen, BirGün’e yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

"Şeffaflığın sağlanması ve yerelde katılımcı demokrasinin güçlendirilmesi için önemli bir aktör olan belediye meclis toplantılarının belediyenin web sitesi üzerinden canlı yayınlanması ortak önerimiz hiçbir gerekçe sunulmadan yedin kez reddedildi. Hatta önerimizin detaylı incelenmesi, varsa teknik ve hukuki imkansızlıkların değerlendirmesi için gündemin Hukuk Komisyonu’na havalesi talebimiz bile reddedildi. İlk önergemiz gündeme dahi alınmamıştı. Sonraki önergemiz, ihalelerin de canlı yayınlanması talebimizin geri alınması şartıyla gündeme alınmıştı. Şimdi teklifimizin neden reddedildiğini dahi bilmiyoruz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol