birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.12.2020 10:22

AKP’li belediye, vergi borcuna karşılık iki camiyi Maliye’ye verdi

Trabzon Düzköy Belediyesi, vergi borcuna karşılık iki camiyle öğretmen lojmanını Maliye’ye devretti. AKP’li Başkan Yılmaz Ankara, “Çöp arabaları hariç her şeye haciz koydular, mecburduk” dedi.

AKP’li belediye, vergi borcuna karşılık iki camiyi Maliye’ye verdi

AKP'li Trabzon Düzköy Belediyesi, vergi borcuna karşılık Orta Mahallesi Merkez Camisi ile Cevizlik Mahallesi Camisi'ni, ayrıca Doğankaya Mahallesi'nde bulunan öğretmen lojmanını Maliye’ye devretti.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, Düzköy Belediyesi tartışmalı bir kararla gündeme geldi. Geçtiğimiz 3 Aralık'ta toplanan Düzköy Belediye Meclisi, vergi borcuna karşılık Orta Mahallesi Merkez Camisi ile Cevizlik Mahallesi Camisi'ni, ayrıca Doğankaya Mahallesi'nde bulunan öğretmen lojmanının Maliye Bakanlığı'na devrine oy çokluğuyla karar verdi. Dört CHP’li meclis üyesi karara itiraz etti.

BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ ANKARA: 2.5 MİLYON TL BORÇ VAR

Düzköy Belediye Başkanı Yılmaz Ankara, Maliye'ye 2.5 milyon TL borçlarının olduğunu, dört çöp arabası hariç bütün varlıklarına haciz konulduğunu söyledi.

Borca karşılık iki cami ile 20 yıl önce halk tarafından yapılmış fakat artık kullanılmayan öğretmen lojmanını Maliye'ye vererek mahsuplaştıklarını söyledi.

AKP'li Başkan Ankara, “Maliye, dört çöp arabası dışında her şeye haciz koydu, mecburduk” dedi.

akp-li-belediye-vergi-borcuna-karsilik-iki-camiyi-maliye-ye-verdi-815431-1.
Öğretmen Lojmanı-Fotoğraf: Sözcü

YURTTAŞLARDAN LOJMAN TEPKİSİ: SATILMASINA İZİN VERMEYİZ

Yurttaşlar ise belediyenin kararına tepki gösterdi. Düzköylüler, satış kararını protesto etmek için öğretmen lojmanı önünde bugün bir araya gelecek.

Mahalle sakinleri, “Öğretmen lojmanını süt satarak, çocuklarımızın ekmeğinden kısarak yaptık satılmasına izin vermeyiz” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol