birgün

19° GÖK GÜRÜLTÜLÜ HAFİF YAĞMURLU

AKP'li belediye 'yol yapacağım' diyerek taş ocağı yaptı

AKP'li Samsun Belediyesi'nin yol çalışması adı altında taş ocağı işlettiğini öne süren bölge halkı eylem yaptı. DEVA Partisi İlçe Başkanı Hasan Demir, taş ocağının ruhsatsız işlediğini söyledi.

GÜNCEL 11.08.2022 11:22
AKP'li belediye 'yol yapacağım' diyerek taş ocağı yaptı Fotoğraf: Sözcü
Abone Ol google-news

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Terme ilçesinde yol genişletme çalışması yapacağını belirtti. Yol yerine taş ocağı yapıldığını fark eden köylüler, eylem yaparak hukuki yollara başvuracaklarını söyledi.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, Terme’nin Yüksekyayla Mahallesi'nde Samsun Büyükşehir Belediyesi 2020 yılında yol genişletme çalışması gerekçesiyle köy yolunu kapattı. AKP'li belediyenin yol çalışması yerine taş ocağı işlettiğini iddia eden yöre halkı, şantiye bölgesinde eylem yaptı.

'BU BİR YOL ÇALIŞMASI DEĞİL, RUHSATSIZ TAŞ OCAĞI İŞLETMESİDİR'

Mahalleliye destek veren DEVA Partisi Terme İlçe Başkanı Avukat Hasan Demir taş ocağının ruhsatsız olduğunu öne sürerek şöyle konuştu:

“Köylümüze, köyümüze yol yapılacağı vaadiyle yol genişletilmesi adı altında bir çalışması başlatıldı. Fakat zamanla gördük ki köye yol değil, hukuka aykırı şekilde taş ocağı yapmışlar. Ruhsatsız olarak faaliyet gösteren taş ocağından çıkarılan malzemeler de başka yerlerde kullanılmış. Bizler taş ocağına karşıyız, köyün katledilmesine de karşıyız. Bu bir yol çalışması değil, ruhsatsız taş ocağı işletmesidir. Bu çalışma durdurulmaz ise hukuki olarak mücadelemizi vermeye başlayacağız.”

Taş ocağının faaliyetinin sonlandırılmasını ve yollarının yapılmasını isteyen köylüler dava açacaklarını duyurdu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun