birgün

28° AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 15.11.2019 01:38

AKP’li belediyede 6 aydır maaş yok!

AKP’li belediyede 6 aydır maaş yok!

AKP’li Bitlis Adilcevaz Belediyesi’nde işçilere 6 aydır maaşları ödenmiyor. Gazetemize ulaşan işçiler, 3 yıldır maaşların düzensiz ödendiğini, 6 aydır ise tek kuruş ücret almadıklarını belirtti.

Haklarını istediklerinde belediye yönetiminin kendilerine “Hükümet batmış, para yok, isteyen işi bıraksın” yanıtını verdiğini söyleyen işçiler, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) de başvurduklarını, ancak sonuç alamadıklarını ifade etti.

İşçiler, şunları kaydetti: “82 işçi çalışıyor belediyede. Çok mağduruz, yuvası dağılan arkadaşlarımız var. 3 yıldır yaşıyoruz biz bunu, kimse sesimizi duymuyor. Her yere başvurduk, ‘Ödenecek’ diyorlar, ödemiyorlar. Hakkımızı aradığımızda da baskı altına alınıyoruz, istifaya zorlanıyoruz.”

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız