birgün

12° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 14.05.2020 10:04

AKP’li belediyeden koronavirüs günlerinde 'ibrik' ihalesi

AKP’li Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 24 Nisan’da, Oltutaşı tespih ve leğenli Osmanlı ibriği ihalesi yaptı. İhalede salgın nedeniyle yasaklanan toplu iftar gibi etkinlikler de yer aldı

AKP’li belediyeden koronavirüs günlerinde 'ibrik' ihalesi

AKP’li Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Ramazan etkinliklerini de kapsayan bir ‘kültür sanat etkinlikleri ihalesi’ yaptı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre belediye, söz konusu ihale için 12 milyon 120 bin TL ödedi.

İHALE PROGRAMINDA YASAKLI ETKİNLİKLER DE YER ALDI

İhale kapsamında, 12 ramazan konseri, özel günlerde dağıtılmak üzere 40 bin adet lokum, 3'lü paket hurma, ramazan iftar çadırı, 300 bin kişiye toplu iftar gibi koronavirüs salgını sürecinde yapılması yasaklanan programlar da yer aldı.

Hediyelik eşyalar arasında ise leğenli Osmanlı ibriği, fincan takımı, lokumluk, kravat, renkli ve parlak şal bulunuyor. Ramazan konseri ve söyleşileri ile çadırda toplu iftar organizasyonları, salgın nedeniyle yapılamadı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız