birgün

16° AÇIK

AKP'li belediyenin 67 milyon TL'lik okçuluk tesisi Meclis gündeminde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle Meclis'e bir soru önergesi veren HDP'li Toğrul, Şahinbey Belediyesi'nin 67 milyon TL'ye okçuluk tesisi yaptırmak istemesini sordu. Toğrul, "Şahinbey Belediyesi, önce 67 Milyon TL’ye okçuluk tesisi açmak istemesiyle hangi yoksulun sıkıntısına çare olmayı düşünüyor?" ifadelerini kullandı.

SİYASET 17.01.2022 15:01
AKP'li belediyenin 67 milyon TL'lik okçuluk tesisi Meclis gündeminde
Abone Ol google-news

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Şahinbey Belediyesi'nin 67 milyon TL'ye okçuluk tesisi yaptırmak istemesini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sordu. Toğrul, "Şahinbey Belediyesi, önce 67 Milyon TL’ye okçuluk tesisi açmak istemesiyle hangi yoksulun sıkıntısına çare olmayı düşünüyor?" sorusunu yöneltti.

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Şahinbey Belediyesi'nin 67 milyon TL'ye okçuluk tesisi yaptırmak ve Diyanet'ten 891 bin TL'lik kitap almak istemesini, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Toğrul, harcamaların tasarruf tedbirlerine uymadığını belirterek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

'İSRAFLARIN AÇIKLAMASI NEDİR?'

Toğrul soru önergesinde, şu soruları yöneltti:

►Ülkede milyonlarca kişinin açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşadığı, evine ekmek götüremediği bir dönemde, Şahinbey Belediyesinin önce 67 Milyon TL’ye okçuluk tesisi açmak istemesi daha sonra ise 891 bin TL’ye kitap almak istemesiyle hangi yoksulun sıkıntısına çare olmayı düşünüyor? Hükümetiniz tarafından her gün kamuda tasarruf tedbirlerinden bahsedilirken Şahinbey Belediyesi’nin yapmış olduğu bu israfların vicdanı açıklaması nedir?

►Şahinbey Belediye Başkanı’na ilişkin söz konusu iddialara dair bakanlığınız tarafından başlatılmış bir soruşturma var mıdır? Var ise ne aşamadadır? Yok, ise neden bir soruşturma başlatılmamıştır? Şahinbey Belediye Başkanı Yamaçtepe ve Cebeler bölgesinde arsa almış mıdır? Almış ise hangi tarihlerde almıştır? Almış ise yasa ve yönetmelikleri çiğneyerek haksız kazanç elde etmiş midir? Şahinbey Belediye Başkanın DOP bağışı olarak belediyeye bağışladığı arsa nerededir? En az 2-3 Km mesafede olduğu iddia edilen taşınmaz Şahinbey Belediyesi tarafından kabul edilirken aradaki değer farkı göz önünde bulundurulmuş mudur?

►Tahmazoğlu'nun yaklaşık 1 km. mesafede bulunan 7397 ve 7437 adalardaki 1300 metrekareye yakın hissesi şu andaki alana nasıl ve neden taşınmıştır? Hiçbir yurttaşa tanınmayan bu ayrıcalık Mehmet Tahmazoğlu'na nasıl tanınmıştır?"

ANKA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol