AKP'li belediyenin dağıttığı skandal kitap: Azgın kadını boşamadan önce korkutun, dövün

AKP'li Gaziantep Şahinbey Belediyesi, "Aile Saadeti" isimli bir kitap dağıttı. Muhammed Saki Erol isimli "Menzilci lideri" tarafından yazılan kitapta, kadınların "nasıl dövülmesi gerektiği" anlatılıyor.

OdaTV'den Barış Terkoğlu'nun haberine göre yeni evlenen çiftlere dağıtılan kitapta, erkeklere "eşlerini nasıl dövecekleri" anlatılıyor. Kitapta kadınların dövülmesi savunulurken, bunun nasıl yapılacağına dair "ayrıntılar" anlatılıyor.

Kitaba göre "haddini aşmış" kadını, "ıslah edilmek" için önce öğüt veriliyor, sonrasındaysa "yatakta yalnız bırakmak gibi fiili tavırlarla yola getirmeye" çalışılıyor. "Bunlarla uslanmayan" kadınlarınsa "dövülmesi gerektiği" söyleniyor.

"Bu da fayda sağlamaz ise demek ki kadın yuvasının değil keyfinin derdindedir. Ona başka bir ilaç gerekmektedir. Bu azgın kadını boşayıp yuvayı dağıtmadan önce evin içinde ıslah etmek için kocaya tavsiye edilen bu ilaç onu korkutmak ve usulüne uygun dövmektir. Bu safhada kadını döverek cezalandırma, çok hassas bir iştir. Bu, ağır bir hastaya yan tesiri çok olan bir ilacı vermeye benzer."

akp-li-belediyenin-dagittigi-skandal-kitap-azgin-kadini-bosamadan-once-korkutun-dovun-243188-1.

Kitap buradan sonra dövme usullerine geçiyor:

"-Sopa, demir gibi tahlikeli bir alet kullanılmayacak.

-Dövme halkın içinde değil, gizli ve kendi evinde olacak.

-Kadın dövülüp, kapı dışarı atılmayacak.

-Kadını dövdüğünü kimseye söylemeyecek.

-Dövme ve kavga sürekli olmayacak."

akp-li-belediyenin-dagittigi-skandal-kitap-azgin-kadini-bosamadan-once-korkutun-dovun-243189-1.

Kitapta kadınların dövülmesi için şunlar söyleniyor:

"Dinimiz yoldan çıkmış, çevresine zararlı hale gelmiş nefislerin ıslahı için ilaç ve tedavi hükmünde dayakla cezalandırmayı meşru görmektedir. Tabii ki usulüne göre ve hukukuna riayet etmek şartıyla. İşin aslı: Dayak iki türlüdür. Biri zulüm, diğeri lazımdır. Lazım olan dayak ilaçtır..."

'KADIN KOCASINI DÖVEMEZ'
Kitapta kadınların "eşlerini dövüp dövemeyeceklerine" dair soruysa şöyle yanıtlanıyor: "Kadının, elinden ekmek yediği kimseye el kaldırması doğru değildir. Bunun için dinimizde, dayağı hak eden kocayı dövme işi kadına verilmemiştir."

akp-li-belediyenin-dagittigi-skandal-kitap-azgin-kadini-bosamadan-once-korkutun-dovun-243190-1.