birgün

10° PARÇALI BULUTLU

AKP'li belediyenin ucuz ekmek için anlaştığı firma iflas etti

AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın halka ucuz ekmek satmak amacıyla anlaştığı özel firma iflas etti. İşletme sahibi Karaoğlan, belediyeden yeterli destek alamadıklarını kaydetti.

GÜNCEL 16.05.2022 09:50
AKP'li belediyenin ucuz ekmek için anlaştığı firma iflas etti
Abone Ol google-news

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın halka uygun fiyatlı ekmek satmak amacıyla geçtiğimiz kasım ayında anlaştığı, ancak belediye biriken borçlarını ödeyemediği için satışlarını durduran özel işletme iflas etti.

Cumhuriyet'ten Yusuf Ziya Cansever'in haberine göre 20 gün önce kapıya kilit vurduklarını söyleyen işletme sahibi Fettah Karaoğlan, "Önceki belediyelerle yaptığımız sözleşme gereği yaklaşık 10 yıldır kentte ucuz ekmek üretiyoruz. Ancak mevcut belediyeden yeterli destek ve katkı alamadık" dedi.

Karaoğlan, "Kendi imkânlarımızla ancak 6 ay dayanabildik ve iflas ettik" derken, "Faturaları ödeyemedik, elektrik ve doğal gazımız kesildi" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol