birgün

9° PARÇALI BULUTLU

AKP’li belediyenin yurt dışı gezileri gündem oldu: ABD, İsviçre, Balkanlar turu...

Borcu 1 milyarı aşan AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin, önce muhtarları ardından il başkanı ve milletvekillerini ülke ülke gezdirdiği ortaya çıktı.

GÜNCEL 26.09.2022 08:25
AKP’li belediyenin yurt dışı gezileri gündem oldu: ABD, İsviçre, Balkanlar turu... Fotoğraf: Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
Abone Ol google-news

AKP’nin ekonomik krizi önlenemez hale getiren politikaları, milyonlarca yurttaşı yoksulluğa sürüklerken, 1 milyar TL'nin üzerinde borcu olan AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin muhtarları Balkan gezilerine götürmesi; ayrıca Başkan Yücel Yılmaz’ın Habitat toplantısı için AKP il başkanı ve AKP Milletvekilleri de dahil 11 kişilik heyetle ABD'ye geziye gitmesi dikkat çekti.

Sözcü’den Deniz Ayhan imzalı habere göre, geziler bunlarla da sınırlı kalmadı:

► 15 Şubat 2022'de alınan kararla İsviçre'nin Malmö kentine ziyaret düzenlendi. Toplantıya katılacak 3 kişinin tüm masraflarını belediye karşıladı.

►14-18 Mart'ta Çek Cumhuriyeti'nin Prag şehrine Dünya Çevre Eğitim Kongresine genel sekreter yardımcısı, çevre koruma dairesi, zabıta başkanları, çevre koruma ve iklim değişikliği şube müdür vekili ve Balıkesir Üniversitesi'nden bir öğretim görevlisi katıldı. Giderleri belediye ödedi.

►30 Haziran 7 Temmuz arasında Belgrad'a ziyaret planlandı. Geziye AKP'li Başkan Yücel Yılmaz, AKP'li Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, meclis üyeleri ve personelin gitmesine karar verildi. Konaklamayı belediye karşıladı.

►5-13 Haziran'da Erasmus projeleri kapsamında İspanya Malaga'daki çalıştaya da 3 kişi gönderildi.

►12-18 Haziran 2022 tarihleri arasında Avusturya ve Hırvatistan'a düzenlenen yurt dışı teknik çalışma ziyaretine genel sekreter yardımcısı gönderildi.

►AB Genişleme Günü toplantısı için 7 Temmuz'da Brüksel'e gidilmesi karar alındı. Başkan Yılmaz'ın yanı sıra AKP'li vekil Yavuz Subaşı da katıldı.

►21-27 Eylül'de Slow Food toplantısı İtalya Torino'da düzenlendi, 1 personel katıldı.

►15-19 Ekim tarihlerinde Fransa Paris'te Paris 2022 Gıda Fuarı'na genel sekreter yardımcısı, kırsal hizmetler daire başkanı, şube müdür vekili, ziraat teknikeri gibi personellerin katılmasına karar verildi.

►26-30 Eylül tarihlerinde İtalya Verbania'da Doğa Kültür ve İklim Çevre değişikliğinde Sürdürülebilirlik' teması ile bir toplantı yapılacağı ve iki katılımcının giderlerinin belediye bütçesinden ödeneceği açıklandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol