birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 28.06.2021 18:59

AKP'li Belediyenin zabıtları, CHP İlçe Başkan Yardımcısının dükkanını bastı

Sosyal medya hesabından Urfa’nın AKP’li Akçakale Belediyesi ile ilgili usulsüzlük iddialarında bulunan CHP İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Geçit’in işyerini zabıtalar bastı. CHP’li İlçe Başkanı İsa Özgenç de bir açıklama yaparak, “Bununla mı bizi yıldıracaksınız?” dedi.

AKP'li Belediyenin zabıtları, CHP İlçe Başkan Yardımcısının dükkanını bastı

HABER MERKEZİ

Son aylarda usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları ile gündeme gelen Urfa’nın AKP’li Akçakale Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, CHP Akçakale İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Geçit’in işyerini bastı.

Örgütten Sorumlu CHP Akçakale İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Geçit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AKP’li Akçakale Belediyesi’ne ilişkin usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarında bulundu. Yaptığı açıklamadan sadece yarım saat sonra, CHP’li Geçit’in dükkanına giden zabıta ekipleri, Gecit’in ruhsat başvurusu yapmadığını ve beş gün içerisinde yapması gerektiğini belirterek ihbarname hazırladı.

İHALELERİ VE HARCAMALARI SORDU

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ben Örgütten Sorumlu CHP İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Geçit olarak, Akçakale Belediyesi’ne cevap vermesini istediğim sorular soracağım” diyen CHP’li Geçit’in sıraladığı bazı sorular şu şekilde:

►Geçmişe dönük encümenlere imza attırılmak istenen Spor Toto ihalesi ne oldu?
►TİGEM’den çekilen toprağa ihale yapıldığı doğru mu?
►Yapılan köpek toplama ihalesi bir yıl içinde 9 milyon TL yapıldığı doğru mu doğru ise bu para nereye kullanıldı?
►Yeni açılacak belediye havuzuna cankurtaran olmadan nasıl açılış yapılacak?

akp-li-belediyenin-zabitlari-chp-ilce-baskan-yardimcisinin-dukkanini-basti-893065-1.

BUNUNLA MI BİZİ YILDIRACAKSINIZ?

CHP Akçakale İlçe Başkanı İsa Özgenç ise CHP İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Geçit’in dükkanına giderek şu açıklamayı yaptı: “İlçe Başkan Yardımcım Ahmet Geçit’in bir açıklaması üzerine, belediye hemen zabıta ekiplerini gönderip ceza kesti. Bu ne demek oluyor? Ne yaptı bu adam? İhalelerin açıklanmasını istemiş. Susturmak için zabıtalarla ceza kestiriyorlar. Bununla mı bizi yıldırıcaksınız? Bundan sonra susmak yok.”

VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER

Açıklanan verilere göre, son bir haftada vaka sayısı en çok azalan iller şöyle: Bolu, Kastamonu, Muş, Yozgat ve Tokat.

akp-li-belediyenin-zabitlari-chp-ilce-baskan-yardimcisinin-dukkanini-basti-893069-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol