birgün

22° AÇIK

AKP'li Beykoz Belediyesi'nde Genel-İş'e üye olan işçiler işten çıkarıldı!

AKP'li Beykoz Belediyesi'nde Genel-İş Sendikasında örgütlenen 7 işçi, işten atıldı. İşçilerin üye olduğu Genel-İş Anadolu Yakası 2 No'lu Şubesi, belediye önünde yaptığı eylemde, "İşten atılan işçiler işe geri alınsın" açıklamasını yaptı.

ÇALIŞMA YAŞAMI 21.01.2022 20:34
AKP'li Beykoz Belediyesi'nde Genel-İş'e üye olan işçiler işten çıkarıldı!
Abone Ol google-news

AKP'li Beykoz Belediyesi'nde Genel-İş üyesi olduğu için işten atılan işçiler belediyenin önünde eylem yaptı. İşçiler, yasal haklarından vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

AKP'li Beykoz Belediyesi'nde çalışan Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş'ten istifa ederek DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikasında örgütlenen işçiler arasından 7 işçi, İş Kanununun 17. maddesi gerekçe gösterilerek işten atıldı.

Belediyede sendikal çalışma yürüttüğü için işten çıkarılan işçiler, bugün AKP'li Beykoz Belediyesi önünde eylem yaptı.

Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 2 No'lu Şubesi'nden yapılan açıklamada, "Belediye işçilerinin haklı taleplerinden, yasal haklarından vazgeçmeyeceğimizi, sonuna kadar mücadele edeceğimizi, tek bir işçiyi bile yalnız bırakmayacağımızı tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz" denildi.

Yapılan açıklamaya SOL Parti üyeleri, Tüm-Emekli Sen Beykoz şube yöneticileri ve Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyeleri de destek verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol