birgün

24° PARÇALI BULUTLU

AKP'li Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı istifa etti

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, basın açıklamasıyla istifasını duyurdu. Bir kadınla fotoğrafları sızdırılan Çakıcı, kirletme çabalarının 6 ay öncesinden başladığını, kendisiyle uğraşanların savcılıkta ortaya çıkacağını söyledi.

GÜNCEL 30.06.2022 00:47
AKP'li Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı istifa etti
Abone Ol google-news

Bir kadınla birlikte oldukları görüntüler ortaya çıkan Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, görevinden istifa etti.

Boyabat Belediye binası önünde yaptığı basın açıklamasıyla istifasını duyuran AKP'li başkan Şefik Çakıcı, “20 yıllık siyasi hayatımda annelerimizin ninelerimizin gözyaşı oldum, çocuklarımızın gülüşü oldum, hastanedeki hasta, okuldaki öğrenci, sanayideki işçi oldum. Gece-gündüz çalıştım sizlerin o yüzünü ak etmek için. Dimdik gezdirmek için gece gündüz çalıştım. Cumhurbaşkanımızla yol yürümekten gurur duydum. AK Parti'li olmaktan gurur duydum. Bu meydanlarda ve sokaklarda yüz yıl geçse de sizlerin eserleri konuşulacak, bu meydan konuşulacak. Sizleri anlıyorum size yakışmadı, bana da yakışmadı bu ayrılış. Ama ben sizlere yanlış yapmadım, 6 ay öncesinden gerçek olmayan hesaplarla sahte hesaplarla kirletmeye başlayan bir sürecin sonuna geldim. Partimi düşünerek sizleri düşünerek istifa kararı alıyorum” diye konuştu.

Belediyede çalışan bütün emekçilere ayrıca teşekkür eden Çakıcı, konuşmasının devamında, “Bu kardeşinizin size yanlışı olmadı. Çirkin iftiralarla sürecin sonuna böyle getirdiler. Ama bunların hepsi savcılıkta ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol