birgün

25° AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 04.12.2019 13:57

AKP’li Bozdoğan Belediyesi sorun çözmeye yanaşmıyor

AKP’li Bozdoğan Belediyesi sorun çözmeye yanaşmıyor

AYCAN KARADAĞ

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından göreve başlayan Aydın Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’ın ilk icraatlarından biri, 88 belediye çalışanını işten çıkarmak oldu. AKP’li Belediye Başkanı son aldığı kararla 93 belediye çalışanını daha işten çıkarttı.

Yaşanan gelişmelerin ardından Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, meclis üyeleri ve Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman ile İş yeri temsilcileri sorunun aşılması için bir araya gelirken toplantıdan sonuç çıkmadığı öğrenildi.

Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’ın 'maaşları düşürelim, yeni bir toplu sözleşme yapalım' teklifi ile geldiğini belirten Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, “Bir takım çalışmalarımız var. Bunun için Ankara’dayız. Bakanlıklar düzeyinde görüşmelerimiz olacak. Şimdilik sorun çözülmedi. Sorunu çözmek için mücadelemiz sürüyor” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız