birgün

5° KAPALI

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya Belediyesi'nin billboardlarını söktürdü

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya Belediyesi’ne ait alanda belediyenin hizmetlerinin ve kamu yararı adına bazı kurumların bilgilendirme afişlerinin yer aldığı billboardları bu sabah saatlerinde söktürdü.

GÜNCEL 05.12.2022 16:29
AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya Belediyesi'nin billboardlarını söktürdü
Abone Ol google-news

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi,CHP'li Mudanya Belediyesi’ne ait alanda, belediyenin hizmetlerinin ve kamu yararı adına bazı kurumların bilgilendirmelerinin yer aldığı afişlerin bulunduğu billboardları indirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’da tabela belediyeciliğinin önüne geçemediğini belirttiği Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz, şöyle konuştu:

“Büyükşehir yine en iyi bildiği şeyi yapıyor, yıkıp, döküyor. Bursa’da seçim kaybedeceğini anlayan AKP, CHP’li belediyelerin hizmetlerinden rahatsız oluyor. Kamu malına zarar verdikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduk. Aydınpınar Kavşağı’ndan Mudanya’ya doğru gelinen bölgede asfalt çökmesi yaşanmış, Büyükşehir buradaki görevini yapmamış, mesaisini billboardları kaldırmakla harcamaktadır Büyükşehir Belediyesi önce sorumluluğunda olan ana arterleri yapmalı, trafik sorununa çözüm bulmalı, sahillerdeki işgalleri kaldırmalıdır. Yol boyunca kent estetiğini bozacak Büyükşehir’e ait pek çok reklam tabelası var. Umuyorum ki Büyükşehir Belediyesi aynı hassasiyeti kendi billboardları için de gösterir."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol