birgün

16° AÇIK

AKP'li Canikli'den, Davutoğlu hakkında suç duyurusu

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu hakkında, Twitter paylaşımı nedeniyle "hakaret" ve "iftira" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Canikli, Davutoğlu'na 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

SİYASET 27.07.2022 11:44
AKP'li Canikli'den, Davutoğlu hakkında suç duyurusu
Abone Ol google-news

AKP'li Nurettin Canikli, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu hakkında suç duyurusunda bulunarak, 250 bin TL'lik tazminat davası açtı.

Canlikli, sosyal medyadan da suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Davutoğlu'nun, 22 Temmuz'da sosyal medyadan, Canikli hakkında gerçek dışı açıklamalarda bulunduğu iddia edildi.

AA'nın aktardığı habere göre, dilekçede, Davutoğlu hakkında "iftira" ve "hakaret" iddiasıyla soruşturma ve ceza davası açılması talep edildi.

Ayrıca Canikli, Davutoğlu hakkında 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Davutoğlu'nun söz konusu paylaşımı:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol