birgün

9° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

SİYASET 18.02.2020 15:42

AKP'li Çelik'ten darbe yanıtı: Lüzumsuz gündem

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, darbe tartışmalarını ise "Lüzumsuz gündem" olarak değerlendirdi

AKP'li Çelik'ten darbe yanıtı: Lüzumsuz gündem

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Merkezi'nde yapılan toplantının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, darbe tartışmaları ile ilgili konuştu. Çelik, ''yeni darbe' iddialarına yönelik, "Lüzumsuz gündem" dedi.

'DARBE TARTIŞMASI LÜZUMSUZ GÜNDEM'

Çelik, darbe tartışmalarıyla ilgili şunları söyledi:​

“Kışkırtıcılık yapanlar var. Seçilmiş Cumhurbaşkanı’nı örgüt lideri gibi göstermeye çalışanlar var. Dışarıda bir kuruluşun yaptığı rapor içeride belirli kesimler tarafından gündemleştirildi. Aslında Cumhurbaşkanımız bu konularla ilgili olarak bu toplantıda net bir değerlendirme yaptı. Bütün bu gündemlerin darbe tehlikesi hazırlığı varmış gibi gündemlerin Türkiye’yi ana hedeflerinden sapıtmaya dönük bir yaklaşım olduğunu söyledi.

Türkiye’nin enerjisini darbe ile meşgul etmek hedeflerinden uzaklaştırmak demektir. TSK’nin içinde demokrasiye bağlı subaylar darbecilere karşı güçlü bir duruş sergilemiştir. Böyle bir gündem yoktur. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır. TSK kendisine verilen görevleri kahramanca yerine getiriyor. Suriye’de büyük operasyonlara imza atıyor. Darbe söylentileri çıkarmak dışarıya bakması gereken devletin gözünü ve aklını içe kapatmaya yönelik bir gayrettir. Devletin bütün kurumları demokrasiye bağlılıklarını gösterdi.”

ABDULLAH GÜL'ÜN AÇIKLAMALARINA YANIT

Çelik, Abdullah Gül’ün açıklamalarıyla ilgili sorular üzerine de “Herkes görüşlerini dile getiriyor, başka değerlendirmelerle ilgili yorumum yok” ifadesini kullandı.

Çelik, CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin ise, “Bunu geçen hafta ayrıntılı bir şekilde değerlendirdik. Bu hisselerden ortaya çıkan aidatların Tarih ve Dil kurumuna ödenmediği ortaya çıkmıştı. Bu iki kurum da mahkemeye giderek almıştı. Atatürk milletimizin ortak değeridir. Atatürk’e ait her türlü değerin de devlet tarafından temsil edilmesi daha uygundur diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA YANIT

AKP Sözcüsü Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Erdoğan dış güçlerin maşasıdır” açıklamalarına da şu yanıtı verdi:

“CHP Genel Başkanı, PYD, Esad için dış güçlerin maşası diyemedi. Cumhurbaşkanımız için ‘maşa’ gibi bir ifade kullanmışsa bunu ancak aynaya bakarak söylemiştir. TC devletinin çıkarlarını korumak için çalışan ve milletin desteğiyle orada bulunan cumhurbaşkanımızı bu şekilde hedef almak kesinlikle sıradan bir demokratik eleştiri olarak değerlendirilemez. Biz maalesef bu gündemle memleketi çok meşgul etmek istemiyoruz. CHP Genel Başkanı sürekli olarak siyasi korona virüs diyeceğimiz açıklamalar yapıyor."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız