birgün

21° PARÇALI BULUTLU

AKP'li Çelik'ten Enes Kara açıklaması: Cemaat yurtlarına siper oldu

Üniversite öğrencisi Enes Kara'nın kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı baskılar nedeniyle yaşamına son vermesi hakkında AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama geldi. Enes'i intihara sürükleyen politikalara tepki gösterip laiklik ve kamuculuk vurgusu yapanları hedef alan Çelik, "Ölüm üzerinden bile ayrışma üretenler, ideolojik egolarının kavgasını bir kenara bırakmalıdır" dedi.

GÜNCEL 11.01.2022 16:32
AKP'li Çelik'ten Enes Kara açıklaması: Cemaat yurtlarına siper oldu
Abone Ol google-news

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Enes Kara'nın kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı baskıları ve gelecek kaygısını anlatıp yaşamına son vermesi hakkında açıklama yaptı.

Çelik, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Hepimiz #EnesKara kardeşimizin hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yüreğimiz yandı. #EnesKara kardeşimizin yakınlarının ve sevenlerinin acısını yürekten paylaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Enes'i intihara sürükleyen politikalara tepki gösterip laiklik ve kamuculuk vurgusu yapanları hedef alan Çelik, "Gencecik bir insanın ölümü üzerinden kindar bir dille kavga, ideolojik hesaplaşma ve ayrışma üretenlerin yaptığı şey asla kabul edilemez ve ahlaki değildir" dedi.

"Her ölüm insanı kendi ruhuyla yüzleştirmelidir" diyen Çelik, şunları söyledi: "Bu büyük imtihandır. Hayatını kaybedenin acısı bizi buna götürmelidir. Ölüm üzerinden bile ayrışma üretenler, ideolojik egolarının kavgasını bir kenara bırakmalıdır..."


Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun