AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz" ifadelerini kullanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na "Cumhurbaşkanımıza muhalefet diliyle değil Yassıada diliyle hitap etmek, demokratik siyasetin namusuna kastetmektir" sözleriyle tepki gösterdi.

AKP'li Çelik'ten Kaftancıoğlu'nun 'diktatör' sözlerine tepki: Demokratik siyasetin namusuna kastetmektir

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin 81 il gençlik kolları başkanlarıyla yaptığı toplantıda AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz" ifadelerini kullanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na tepki gösterdi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla CHP yönetiminin Kaftancıoğlu'na 'tavır alması gerektiğini' ifade eden Çelik, "Asıl diktatörlük, milli iradeye saygısızlıktır. Cumhurbaşkanımıza muhalefet diliyle değil Yassıada diliyle hitap etmek, demokratik siyasetin namusuna kastetmektir" dedi.

Kaftancıoğlu'nun Erdoğan'ı hedef aldığını söyleyen Çelik, "Milli iradeyle kavgalı bu zihniyet, daha önce de 'Erken seçimle veya başka bir şekilde' iktidarı devirmekten söz ederek, demokrasi düşmanı müdahale çağrısında bulunuyordu. Seçimle iktidar değişimi nasıl olur herkes biliyor. Seçim dışında neyi kastettikleri ise asıl niyetleridir" ifadelerini kulllandı.

Çelik paylaşımında şunları kaydetti:

"Örgütlü nefret siyasetinin İstanbul temsilcilerinden biri Cumhurbaşkanımızı “diktatör” diyerek hedef almış. Bu siyasi ahlaksızlığı yapanlar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık ediyorlar. Aynı zamanda milli iradeyi hedef alıyorlar. Demokrasi düşmanlığı budur.

Milli iradeyle kavgalı bu zihniyet daha önce de “Erken seçimle veya başka bir şekilde” iktidarı devirmekten söz ederek, demokrasi düşmanı müdahale çağrısında bulunuyordu. Seçimle iktidar değişimi nasıl olur herkes biliyor. Seçim dışında neyi kastettikleri ise asıl niyetleridir. Örgütlü nefret siyaseti, gerçek niyetini demokratik söylemin arkasına saklayarak sinsi bir oyun oynuyor. Gerçek demokrasi sınavlarında ise sürekli sınıfta kalıyorlar.

CHP YÖNETİMİNE ÇAĞRI

Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanına “diktatör” demek, demokratik siyaseti nefret siyasetinin örtüsü olarak kullananların dilidir. Cumhurbaşkanımıza muhalefet diliyle değil Yassıada diliyle hitap etmek, demokratik siyasetin namusuna kastetmektir. Yassıada Zihniyeti ile arasına mesafe koyamayanlar Cumhuriyetten, demokrasiden ve milli iradeden söz edemez! Yassıada zihniyetine yaslanarak sözde demokrat görünmeye çalışanların bu süreçlere ilkesel değil keyfi yaklaştıkları ortadadır.

CHP yönetiminin, milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza karşı söylenen söz hakkında net bir tavır alması gerekmektedir. Asıl diktatörlük, milli iradeye saygısızlıktır. Partimizin kuruluş yıldönümünde bir kere daha ilan ediyoruz ki, millet egemenliğini, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi milli iradeye saygısızlık yapan dikta zihniyetine karşı korumaya devam edeceğiz."