birgün

25° AÇIK

SİYASET 13.05.2021 13:58

AKP’li Çelik’ten Sedat Peker açıklaması: Elinde belge olan hemen mahkemeye gitsin

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, muhalefetin, suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamaları üzerinden iktidara yüklenmesini eleştirerek “Elinde belge bilgi olan hemen mahkemeye gitsin” dedi. Muhalefetin ‘kendini kullandırdığını’ savunan Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da sahip çıktı.

AKP’li Çelik’ten Sedat Peker açıklaması: Elinde belge olan hemen mahkemeye gitsin

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, muhalefet partilerinin Türkiye’de Cumhur İttifakı’nı destekledikten sonra bazı çevrelerle ters düşerek Birleşik Arap Emirlikleri’ne kaçan suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamaları üzerinden iktidara eleştirilerde bulunmasını kınadı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Çelik, Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla ilgili iddialar ortaya attığı son videosuna göndermede bulunarak, “İllegal/mafyatik kişiliklerin tezviratlarını esas kabul ederek İçişleri Bakanımıza, Bakanlarımıza, Kabinemize, Ak Partimize ve siyaset arkadaşlarımıza saldıran muhalefet siyasetçileri sadece kendilerine kişiliksiz notlar veriyorlar” dedi.

Çelik, “Suç örgütü mensubu şahısların hezeyanlarının peşine düşerek siyaset arkadaşlarımızı hedef alanlar aslında kendi referanslarının suç örgütü mensupları olduğunu itiraf etmekten başka birşey yapmıyorlar” ifadelerini kullandı.

Muhalefetin, Peker’in iddiaları üzerinden iktidar kanadına eleştiri yöneltmesinin ‘siyasetin en temel ilkesinden ahlaki bir sapma’ olduğunu iddia eden Çelik, “Terör örgütü üyelerinin iddialarının bir suç örgütü üyesi tarafından dillendirildikten sonra siyaset gündemine taşınması, bir siyasi aracılık örneğidir ve nasıl bir kurgunun ürünü olduğu milletimizin ferasetinden kaçmamaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

‘ARKADAŞLARIMIZA SİYASİ SALDIRI’

Çelik, elinde belge ve bilgi bulunanları mahkemeye gitmeye çağırarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Elinde belge bilgi olan hemen mahkemeye gitsin. Elindeki malzeme sadece illegal/mafyatik tiplerin tezviratları olanlar, bunları kullanarak siyaset yapmıyorlar, sadece kendilerini kullandırıyorlar. İllegal odakların sözlerini esas alarak arkadaşlarımıza siyasi saldırıda bulunanlar, illegal odakların iftiralarını referans kabul ettiklerini beyan etmiş oluyorlar. Siyasetçinin bu hale düşmesi vahimdir. Bu şekilde davrananların yarın öbür gün kendileri hakkında illegal/suç örgütü mensubu kişiliklerin söyleyeceği her şeyin doğru kabul edileceği bir ortama imza attıkları açıktır. Rakibine gayrı meşru odakların iftiralarıyla saldıranlar, gayrı meşru odakların kendileri hakkında söyleyeceği her şeyi şimdiden doğru kabul etmiştir. Bu siyaset tarzı utanılması gereken bir siyaset tarzıdır.”

SOYLU’YA SAHİP ÇIKTI

Son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da sahip çıkan Çelik, şunları kaydetti:

“İçişleri Bakanımızı, kabinemizi ve partimizi bir suç örgütü üyesinin laflarıyla hedef alanları şiddetle kınıyoruz. Suç örgütü üyelerini siyaset ve muhalefet yapmanın referansı kabul edenleri kınıyoruz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol