birgün

11° PARÇALI BULUTLU

AKP'li Dağ: Altılı Masa'nın adayının kimin olacağı konusunu takip etmiyoruz

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Cumhur İttifakı'nın adayının belli olduğunu belirterek "AK Parti olarak bizim o taraftaki cumhurbaşkanı adayının kimin olacağı konusunda esaslı olarak bir takibimiz söz konusu değildir" dedi.

SİYASET 25.11.2022 14:34
AKP'li Dağ: Altılı Masa'nın adayının kimin olacağı konusunu takip etmiyoruz
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, partisinin Zonguldak'ta bir otelde düzenlediği "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programına katıldı.

Burada yaptığı açıklamalarda CHP başta olmak üzere Altılı Masa'yı hedef alan Dağ, "Ortada bir tarafında belirsizlik, istikrarsızlık ve kaos vadeden altılı masa vardır. Diğer tarafta umut, güven vadeden, istikrar ortaya koyan bir yapı vardır" dedi.

CHP'yi teröre karşı mücadeleye destek vermemekle itham eden Dağ, "Neredeyse çok basit konularda dahi açıklama üstüne açıklama yapan, borsadaki artıştan rahatsız olup bundan dolayı açıklama yapan ya da dolar kurunun sabit kalmasının sebepleri üzerinden uzun açıklamalar yapan CHP Genel Başkanı ve sözcülerinin, bu yapılan operasyona yönelik hiçbir açıklama yapmadıklarını, yapılan bazı açıklamaların da çok cılız noktada olduğunu ne yazık ki görmüş olduk" dedi.

Dağ, "Ne yazık ki hem PYD terör örgütünü terör örgütü görmeme noktasındaki hareketleri, aynı zamanda Suriye'nin kuzeyiyle alakalı ülkemize gelebilecek terör hadiseleriyle ilgili tezkereye 'hayır' oyu vermiş olmaları, bunların hepsi açıkçası burada CHP'nin bu noktadaki duruşunu gösteriyor. Terörle mücadele konusu yeni bir konu değil, 40-45 yıldır ülkemiz bununla uğraşıyor. Terörle mücadele ülkenin topyekun, bir arada olması gereken süreçtir. Terörle mücadelede, CHP içinde vatansever insanlar olduğunu, bu konuda mücadelenin yanında olan insanlar bulunduğunu gayet iyi biliyoruz. Kılıçdaroğlu CHP'si ne yazık ki bu yoldan ciddi anlamda uzaklaşmış vaziyettedir" ifadelerini kullandı.

"ALTILI MASA KAOS VADEDİYOR"

Seçimlere giderken Cumhur İttifakı olarak cumhurbaşkanı adaylarının belli olduğunu anlatan Dağ, "Altılı masanın cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kamuoyunda bir tartışma yürümektedir ama AK Parti olarak bizim o taraftaki cumhurbaşkanı adayının kimin olacağı konusunda esaslı olarak bir takibimiz söz konusu değildir" dedi.

Dağ, ortada iki tane gemi olduğunu, bu gemilerden birisinin rotasının net olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bir tarafta kaptan bellidir, kaptan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Öbür tarafta kaptanın da ne olduğu belli değildir. Ortada bir tarafında belirsizlik, istikrarsızlık ve kaos vadeden altılı masa vardır. Diğer tarafta umut, güven vadeden, istikrar ortaya koyan bir yapı vardır. İnşallah 2023 haziranda yapılacak seçimlerde milletimiz bugüne kadar olduğu gibi bu seçimlerde de yine istikrardan, umuttan, gelecekten tarafa tercihini belirleyecektir"

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol